“McLaren” braucējs Fernando Alonso atzinis, ka neizprot, kā Niko Hulkenbergs tik ļoti varēja kļūdīties ar savu bremzēšanas punkta izvēli, kas noveda pie iespaidīgās sadursmes.

Avārija Beļģijas Grand Prix pirmajā aplī ‘La Source’ līkumā lika Fernando Alonso mašīnai palekties gaisā un uztriekties Šarla Leklerka “Sauber” spēkratam, izraisot ķēdes reakciju un kompromitējot vairāku braucēju sacīkstes. Alonso situāciju salīdzinājis ar 2012. gada sacīkstēm, kad līdzīgā veidā viņu no cīņas apstādināja Romēns Grožāns.

Jau atkal kāds pamatīgi kļūdās bremzēšanas punkta izvēlē. Pagājušoreiz Romēns saņēma diskvalifikāciju uz vienu posmu. Redzēsim, kas notiks šoreiz. Nesaprotu, kā var kļūdīties tik pamatīgi. Viņš brauca ar tādu ātrumu, pie kura šo līkumu nebūtu iespējams izņemt.

“F1LV

Alonso arī uzslavēja jaunākos drošības elementus, ar kuriem formulas šogad ir aprīkotas. “Labā ziņa ir tā, ka mēs visi trīs esam veseli. Es pārlidoju pāri Šarla mašīnai. Labi, ka mums šodien ir ‘halo’ sistēma. Skatoties atkārtojumus, varu teikt, ka viņam tā palīdzēja. Es biju priecīgs, ka man arī tā bija. Mums vairs nav jāpierāda šīs sistēmas nepieciešamība.

Niko Hulkenbergs negadījumā atzinis savu vainu. “Kad piespiedu bremzes pedāli, manas formulas priekšējie riteņi uzreiz nobloķējās un es ieslīdēju Fernando mašīnā. Iespējams, precīzi nenovērtēju situāciju un sāku bremzēt mazliet par vēlu. Rezultāts ir nepatīkams gan viņam, gan Šarlam, gan man pašam.

PAPILDINĀTS (19:15) Incidentā iesaistītie braucēji devās pie tiesnešiem, lai izklāstītu savu versiju par pirmā apļa notikumiem. Hulkenbergam nākamajā posmā Moncā piešķirts 10 starta pozīciju sods, kā arī piešķirti 3 soda punkti. Gada griezumā viņš ticis pie četriem punktiem, kas nozīmē, ka sacīkšu diskvalifikācijas risks tuvākajā nākotnē ir samērā zems.

FIA paziņojums par Hulkenberga sodu