Straujiem soļiem piezadzies motorsporta fanu gada gaidītākais mirklis – Monster Energy FIA pasaules un Eiropas čempionāta odziņa – Neste World RX of Latvia, kas jau trešo gadu risināsies CSDD Biķernieku trasē. Ja esi starp tiem tūkstošiem, kas nolēmuši posmu baudīt klātienē, iepazīsties ar zemāk minēto informāciju, lai svētki tiktu aizvadīti pēc pilnas programmas!

Biļetes

Shēma: Neste World RX of Latvia
Kategorija Cena, EUR Papildinformācija
Stāvvieta ST 25,00 Ieeja dalībnieku parkā EUR 15,00
Tribīne D 40,00 Iekļauta ieeja dalībnieku parkā
Tribīne C 65,00 Iekļauta ieeja dalībnieku parkā
Tribīne B 75,00 Iekļauta ieeja dalībnieku parkā
Tribīne A 95,00 Iekļauta ieeja dalībnieku parkā
Tribīne VIP 300,00 Iekļauta ieeja dalībnieku parkā
Autostāvvieta 15,00 Vienam auto abām sacensību dienām
Kempings 80,00 Vienam transportlīdzeklim, trīs naktīm

Lai gan A tribīne jau ir izpārdota, tiem kas vēlās sacīkstes vērot klātienē vēl ir iespēja iegādāties ieejas karti Biļešu servisa mājaslapā. Visas ieejas biļetes būs derīgas abām sacensību dienām – gan sestdienai, gan svētdienai. Pie ieejas vārtiem iegādātās ieejas kartes tiks samainītas pret ieejas aprocēm. No tās šķirties nevajadzētu, jo bez ieejas aproces atgriezties trases teritorijā nav iespējams.

Autostāvvieta

Shēma: Neste World RX of Latvia
Shēma: Neste World RX of Latvia

Autostāvvietas biļetes iespējams iegādāties tikai tām personām, kas iegādājušās Neste World RX of Latvia ieejas biļetes. Iegādājoties autostāvvietas biļeti, būs nepieciešams norādīt 9 zīmju kodu, kas izvietots uz Neste World RX of Latvia biļetes (ID numurs). Apmeklētāju ērtībai tribīņu A, B, D un stāvvietu sektora ST biļešu īpašniekiem ir paredzēta AUTOSTĀVVIETA 1, bet tribīņu C apmeklētājiem – tuvāk esošā AUTOSTĀVVIETA 2. Ar C tribīnē iegādātu biļeti apmeklētājs nevar iegādāties biļeti AUTOSTĀVVIETĀ 1, bet ar tribīņu A, B, D un stāvvietu ST biļetēm, nav iespējams iegādāties vietu AUTOSTĀVVIETĀ 2. VIP biļešu īpašniekiem autostāvvieta ir iekļauta biļetes cenā, un tā būs izvietota netālu no VIP zonas. Organizators neuzņemas atbildību par automašīnās atstātajām mantām. Autostāvvietas cena vienam auto uz abām sacensību dienām – 15€.

Formāts

Shēma: Neste World RX of Latvia

Sportisti Biķerniekos sacenšas trīs dažādās klasēs – priekšējās piedziņas Euro S1600Euro RX, kā arī prestižākajā World RX klasē. Katrā klasē tiek aizvadītas četras kvalifikācijas kārtas. Trasē vienlaikus dodoties pieciem braucējiem, tiek aizvadīti četri apļi, kuru laikā katram braucējām vienu reizi jādodas džokera aplī, kas ir nedaudz garāks par pārējiem. Iegūtajai vietai braucienā nav nozīmes – visu izšķir katra braucēja rezultāts salīdzinājumā ar visiem pārējiem konkrētās klases pārstāvjiem. Kad kvalifikācija aizvadīta, 12 labākie braucēji katrā klasē tiekas divos pusfinālos, kur katrā braucienā 3 ātrākie kvalificējas finālam, kamēr 3 lēnākajiem braucējiem cīņa ir galā. Gan finālā, gan pusfinālā dalībniekiem jāveic seši apļi.

Sacensību norises grafiks

Ceturtdiena, 13. septembris
18:00 Dalībnieku parāde Vecrīgā (no Rātslaukuma līdz Brīvības piemineklim)

Sestdiena, 15. septembris
08:00 Teritorija atvērta skatītājiem
09:00 Treniņbraucieni
11:45 1. kvalifikācija // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar, WorldRX
13:40 Monster Energy Torņa Dumpis, Fanu zonā
14:30 2. kvalifikācija // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar, WorldRX
           3. kvalifikācija // EuroRX Super1600
17:00 Autogrāfu sesija, Fanu zonā
18:00 Pasažieru aplis ar Ford Fiesta R5Fiesta NRC PrototypeRX2 automašīnām
20:00 CSDD Biķernieku trase slēgta skatītājiem

Svētdiena, 16. septembris
08:00 Teritorija atvērta skatītājiem
08:45 Treniņbraucieni
09:45 3. kvalifikācija // WorldRX, EuroRX Supercar
           4. kvalifikācija // EuroRX Super1600, WorldRX, EuroRX Supercar
12:45 Autogrāfu sesija, Fanu zonā
13:10 Monster Energy Torņa Dumpis, Fanu zonā
13:40 Pusfināli // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar
           Fināls // EuroRX Super1600
15:00 Pusfināli // WorldRX
           Fināls // EuroRX Supercar, WorldRX
15:50 Apbalvošana, Fanu zonā
18:00 CSDD Biķernieku trase slēgta skatītājiem
22:00 Oficiālā ballīte nakts klubā Coyote Fly

*pēc Latvijas laika; norādītie laiki ir provizoriski un var mainīties.

Dalībnieki

Šoreiz dalībnieku lokā atrodami arī četru latviešu vārdi – Jānis Baumanis turpinās bruģēt savu ceļu pasaules čempionātā, kur pērn pierādīja, ka arī bez rūpnīcas atbalsta savu skatītāju priekšā ir iespējas iekļūt sacensību finālā. Reinis Nitišs iekrājis veselīgu pārsvaru Eiropas čempionātā un centīsies savas sezonas pēdējā posmā izcīnīt čempiona titulu. Arti Baumani gaida spraigas cīņas Eiropas čempionāta Super 1600 klases ieskaitē, kur viņš ir kopvērtējuma līderis, taču tuvākais konkurents atpaliek tikai par vienu punktu. Artis nebūs vienīgais Latvijas pārstāvis šai klasē, jo, tāpat kā pērn,uz starta stāsies arī Arnis Odiņš. Lai gan šogad Odiņš Eiropas čempionātā vēl nav startējis, mājas sienas sniegs vērtīgu pozitīvisma devu.

Pasaules čempionātā skaļu uzvārdu netrūkst. Deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjēns Lēbs, vienīgais pasaules čempions gan rallijā, gan rallijkrosā Peters Solbergs, uzvarām bagātākais braucējs pasaules rallijkrosa čempionātā Johans Kristofersons, divkārtējais DTM čempions un F1 pieredzi guvušais divkārtējais Lemānas 24 stundu brauciena uzvarētājs Aleksandrs Vurcs ir tikai dažas no zvaigznēm, kuras šajā nedēļas nogalē būs iespēja satikt Rīgā.

Pilnu dalībnieku sarakstu vari aplūkot > ŠEIT <

Tiešraide

Notikumiem trasē un servisa parkā varēs sekot līdzi gan čempionāta oficiālajos Twitter un Facebook kontos, kā arī mājaslapā, kur būs atrodama informācija par sacensību rezultātiem un iespēja sekot rezultātiem braucienu norises laikā, bet spilgtāko notikumu apskatus iespējams vērot Youtube kanālā. Par jaunākajiem notikumiem ziņos arī Neste World RX of Latvia savos TwitterFacebook un Instagram kontos, kā arī posma Youtube kanālā, bet TV translāciju braucēju parādei, kvalifikācijas braucieniem, kā arī izšķirošajām cīņām Latvijā nodrošina LTV7 kanāls.

Arī F1.LV komanda palīdzēs rallijkrosa līdzjutējiem sniegt pilnvērtīgu informāciju par notikumiem CSDD Biķernieku trasē – šajā nedēļas nogalē piedāvāsim unikālu iespēju sekot visam gan trasē, gan servisa parkā, kā arī uzzināt aktuālākos braucēju komentārus un sacensību rezultātus, ko meklē F1.LV sadaļā RX.

Drošība

Nevar aizmirst, ka mašīnas trasē brauc ļoti lielā ātrumā, tādēļ dodoties uz trasi KATEGORISKI AIZLIEGTS šķērsot skatītājiem paredzētās zonas. Organizators veic visus iespējamos drošības un piesardzības pasākumus, motorsportā var notikt neparedzami negadījumi. Apmeklētāji paši ir pilnībā atbildīgi par savu drošību sacensību norises vietā!

Lai nerastos nevajadzīgi starpgadījumi, aicinām Neste World RX of Latvia skatītājus iepazīties ar apmeklētāju noteikumiem. Esiet prātīgi, cieniet sevi un citus apmeklētājus un izbaudiet RA Events sniegto izdevību vērot augstākā kalibra autosporta zvaigznes sacenšamies pašā Rīgas sirdī!

Priecīgu un līksmu nedēļas nogali Biķerniekos!