Pēc diskutabla soda par pārkāpumu restartā no uzvaras “Red Bull” trases pirmajā braucienā nācās šķirties DTM braucējam Danielam Hunkandeljam. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena nokļuva Renē Rasts, kurš panākumu atkārtoja arī svētdien, šoreiz bez ‘tiesnešu palīdzības’.

Pole position pirmajam braucienam izcīnīja “Mercedes” braucējs Daniels Hunkandelja, bet viņam blakus stājās “BMW” pārstāvis Timo Gloks. “Red Bull” trase bija mitra, tomēr strauji žūstoša pēc lietusgāzes sestdienas rītā. Vienīgi Džoels Ēriksons izvēlējās sacīkstes sākt ar slapjā laika riepām, tomēr viņa izvēlētā taktika neattaisnojās.

Startā Hunkandelja nosargāja vadību, bet uz otro vietu pakāpās Maiks Rokenfellers. Aizmugurē sadursme starp Filipu Engu un Robinu Frinsu radīja bojājumus titula pretendenta Garija Pafeta mašīnai, kamēr Loīkam Duvālam nacās izstāties. Trasē devās drošības mašīna. Restartā Hunkandelja nespēja noturēt Rokenfelleru sev aizmugurē, tomēr drīz vien atguva savu pozīciju, nosargājot to arī uz boksu apmeklējuma rēķina.

“F1LV

Vēl vienu drošības mašīnas periodu braucēji sagaidīja vien dažas minūtes pirms finiša, kad malā nobrauca Gloks. ‘Indianapolisas stila’ restartā Hunkandelja nosargāja pirmo vietu, tomēr sacīkšu tiesneši lēma, ka spāņu braucējs izkustējies pārāk ātri, sodot viņu ar izbraukšanu cauri boksiem. To vairs paspēt nebija iespējams, tādēļ 30 sekunžu sods lika Hunkandeljam atvadīties ne vien no uzvaras, bet arī punktiem. Nikns par notikušo, “Mercedes” braucējs pat izteicās, ka ar šādiem sodiem DTM rokot kapu paši sev.

Pēdējos divos apļos Renē Rasts vispirms apsteidza Niko Milleru, bet pēdējā aplī sagaidīja, kad viņu sev garām palaiž Rokenfellers, izcīnot uzvaru un atgriežoties cīņā par titulu, jo abi pārējie pretendenti di Resta un Pafets ierindojās attiecīgi 4. un 11. vietā.

Otrajā braucienā bija vērojama pretēja aina – kopvērtējuma vadošie braucēji aizvadīja labu kvalifikāciju, apliecinot savu pārākumu gada griezumā. Startā Garijs Pafets noturēja pirmo pozīciju, tomēr pāris apļu laikā piekāpās aizmugurē esošajam Niko Milleram. Abiem sportistiem sekoja Pols di Resta un Renē Rasts, kurš veica lielisku startu no sepītās pozīcijas.

Uz boksu apmeklējuma rēķina Renē Rasts apsteidza di Restu un Pafetu, nokļūstot otrajā vietā aiz cita “Audi” braucēja Millera. Pafeta problēmas turpinājās, zaudējot pozīciju arī savam galvenajam konkurentam di Restam. Millers savu pirmo pozīciju līdz finišam nenoturēja – to pārņēma viņa komandas biedrs Rasts un noturēja līdz pat finišam.

Pirmā brauciena provizoriskais uzvarētājs Hunkandelja otrajā braucienā pieļāva kļūdu cīņā ar Timo Gloku par septīto vietu un palika 10. vietā pēc izbraukšanas no trases.

Interesants skats bija vērojams pirmajā braucienā. WRC leģenda Sebastians Ožjē saņēma uzaicinājumu piedalīties sacīkstēs no “Mercedes” puses. Francūzis pirmajā braucienā pitstopā devās vēlāk par konkurentiem, līdz ar to uz mirkli pat nonāca sacensību vadībā. Finišu Ožjē sasniedza 13. vietā, bet otrajā braucienā nespēja izrādīt nopietnu konkurenci regulārajiem braucējiem un palika 17. vietā.

DTM AUSTRIJAS POSMA REZULTĀTI

Šosezon vēl atlicis tikai viens posms, kas 13. un 14. oktobrī risināsies Hokenheimā. Tajā tiks noskaidrots šīs sezonas DTM čempions. Di Resta uz to dosies kā kopvērtējuma līderis (229 punkti), taču viņa izredzes centīsies apdraudēt Pafets (225 punkti) un Rasts (199 punkti).