Lai Nacionālā Biķernieku kompleksā sporta bāze varētu loģiski attīstīties, pilnveidoties un mēs, kā līdzjutēji, varētu ar to lepoties, šobrīd portālā Manabalss.lv ir uzsākta iniciatīva par zemes atsavināšanu no privātīpašniekiem.

Zeme, uz kuras atrodas Nacionālā Biķernieku Kompleksā sporta bāze (BKSB), piederēs valstij, kas būs atbilstoši BKSB statusam. BKSB ir nacionālā objekta statuss, kas nozīmē, ka tas ir nozīmīgs objekts visai sabiedrībai. Šis īpašums tiktu atsavināts sabiedrības vajadzībām, ievērojot Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumu. Jo šobrīd trīs zemes īpašnieki ir vērsušies Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) ar aicinājumu pārtraukt nacionālās sporta bāzes statusu daļai viņiem piederošās zemes pie Biķernieku trases. Taču šī zeme ir nepieciešama BKSB darbībai un attīstībai. Pieprasām, lai valsts atsavina zemi no privātīpašniekiem un beidzot sakārto BKSB kā nacionāla svarīguma statusa objekta darbībai un attīstībai nepieciešamās zemes īpašuma tiesības.

Atsavināt zemi privātīpašniekiem saskaņā ar Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumu visas sabiedrības interesēs. (Tādā pašā veidā, kādā notiek zemes atsavināšana “Rail Baltica” un citu valstij svarīgu objektu vajadzībām.)

Lai nobalsotu, dodies uz manabalss.lv>>>