Beļģijas leģendārajā Spa-Frankošamps trasē norisināsies FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta posms, paziņojuši čempionāta rīkotāji.

Līgums start IMG un trases īpašniekiem noslēgts uz 5 gadiem, un paredzams, ka Spa kalendārā ieņems Metē trases vietu. Trases plāns tiks atklāts vēlāk šajā gadā, tomēr jau ir zināms, ka trase iekļaus vienu no leģendārākajiem līkumiem visā motoru sporta pasaulē – ‘Eau Rouge’.

IMG viceprezidents Džeimss Teilors stāsta: “Esam priecīgi paziņot par mūsu jauno vienošanos ar Spa trasi. Ja jebkuram motoru sporta braucējam vai līdzjutējam uzdod jautājumu nosaukt mīļākās trases, Spa vienmēr ir augšgalā. Daži no labākajiem braucējiem šī sporta vēsturē ir uzvarējuši šeit, sākot ar Airtonu Sennu un beidzot ar Mihaelu Šūmaheru un Džimu Klārku. Un nu šim iespaidīgajam sarakstam pievienosies daži labākie rallijkrosa piloti.”

“F1LV

Teilors arī piemin, ka viņus ar Spa vienu kopēja vīzija par moderniem motoru sporta festivāliem: “Tā būs ļoti iespaidīga nedēļas nogale!”

Spa trases direktore Natālija Mailē atzīst: “Mēs esam ļoti priecīgi uzņemt FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta Beneluksa posmu nākamajā sezonā. Rallijkross ir jauna disciplīna mūsu trasei, un tā perfekti iet kopā ar mūsu stratēģiju, kas satur vairāku jaunu nozīmīgu pasākumu un jaunu fanu uzņemšanu.”

Tikmēr jāpiemin, ka jaunu līgumu ar FIA Pasaules RX čempionāta rīkotājiem vēl nav noslēguši Latvijas RX posma organizatori “RA Events”, tomēr pie tā pašlaik tiek strādāts.