Interneta portālā ManaBalss.lv uzsākta parakstu vākšana par Kandavas kartinga trases darbības atjaunošanas pēc pagājušajā mēnesī pieņemtā Latvijas Republikas Satversmes tiesas lēmuma par trases slēgšanu, normām neatbilstoša trokšņa līmeņa dēļ.

Paziņojumā minēts: “Atsaucoties uz iedzīvotāju iniciatīvu, kas pauduši sašutumu un protestu pret darbībām, kas vērstas uz Kandavas kartodroma iznīcināšanu, tika nolemts, ka tikai ar visu cilvēku palīdzību, savācot parakstus un iesniedzot tālāk Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī citām institūcijām pēc vajadzības, mēs varēsim stāties pretī šim lēmumam, lai atjaunotu, jau starptautiski zināmo, Kandavas kartinga trasi.

Sabiedrība iegūs labu, interesantu, atraktīvu sporta veidu, kurā var izpausties gan jaunie, gan arī vecāki cilvēki. Šis sporta veids patīk gan jaunajiem, gan vecākiem cilvēkiem, ne tikai lai piedalītos, bet arī vienkārši skatītos. Šī kartinga trase ir svarīga Kandavas pilsētai, paplašinot pilsētas popularitāti un aktivitāti. Trase ir svarīga ne tikai Kandavai, bet arī citiem cilvēkiem, kuriem šis sporta veids patīk, un viņiem šeit ir iespēja ar to nodarboties.

“F1LV

Lai iniciatīva nonāktu uz izskatīšanu Latvijas Republikas Saeimā, nepieciešams savākt vismaz 10 tūkstošus balsu, savu identitāti apstiprinot, izmantojot Latvijas Republikā reģistrētu internetbanku. Savu balsi par Kandavas kartodroma atjaunošanu var nodot >>>ŠEIT<<<

17. oktobrī ziņojām, ka Kandavas Kartodroma darbība ir pārtraukta. Toreiz piedāvājām aptauju. Uz jautājumu “Vai atbalsti Augstākās tiesas lēmumu pārtraukt Kandavas Kartodroma darbību noteikumiem neatbilstoša trokšņa dēļ?” tikai 8% respondentu atbildēja ar “Jā”, kamēr atlikušie 92% lasītāju neatbalstīja šo lēmumu (rezultāti apkopoti līdz raksta publicēšanas brīdim).

Kandavas Kartodroma slēgšanas galvenā iniciatore bijusi pensionēta juriste Elza Freiberga. Ar viņas viedokli par notikušo iespējams iepazīties portālā pietiek.com 22. oktobrī publicētajā rakstā.

Aicinām ar šo iniciatīvu dalīties dažādos sociālajos medijos un informēt motorsportam pietuvinātus cilvēkus un līdzjutējus! Bez starptautiskam līmenim atbilstošām kartinga trasēm Latvijas jaunatnei tiek pamatīgi ierobežotas spert pirmos soļus motorsportā un attīstīt savas prasmes par samērīgām izmaksām.