Pēc WTCC un TCR salonautomobiļu čempionātu apvienošanās šodien noslēgusies pirmā pasaules salonautomobiļu kausa (WTCR) sezona. Tajā ar trīs punktu pārsvaru par čempionu kļuva vecmeistars Gabriele Tarkvini.

Pirmo no trim braucieniem šaurajās Makao ieliņās uzvarēja ceturtajā pozīcijā startējušais Žans-Karls Vernajs. Startā Ivans Millers noturēja vadību, taču, kā jau tas šai trasei ierasts, neiztika arī bez drāmas – Estebans Gereri, Medi Benani un Fredriks Vervišs piedzīvoja kontaktu, kā rezultātā Benani mašīna daļēji nosprostoja trasi. Šī nebija vienīgā reize, kad drošības mašīna devās trasē. Vienā no restartiem Vernajs apsteidza Milleru, taču francūzim sadeldēt Tarkvini kopvērtējuma pārsvaru neizdevās tik ļoti kā cerēts, jo itālis finišēja ceturtais.

Otrajā braucienā Vervišs revanšējās un izcīnīja uzvaru, jau pirmo apļu laikā tiekot galā ar priekšā esošajiem konkurentiem. Jāpiebilst, ka no pole position sacensības uzsāka divkārtējais DTM čempions Timo Šeiders, ko pēdējā laikā esam pieraduši redzēt pasaules rallijkrosa čempionātā. Millers finišēja trešais, kamēr Tarkvini pēc kontakta ar Tedu Bjorku punktus neguva.

Pirms pēdējā brauciena Tarkvini bija 18 punktu pārsvars pār Milleru. Viss liecināja par pamatīgu drāmu, jo Millers startēja sestais, kamēr Tarkvini tikai no 14. pozīcijas. Abi sportisti sacīkšu laikā centās apsteigt vairākus konkurentus, taču Tarkvini augstāk par desmito vietu netika. Ar to gan bija pietiekami – Millers finišēja 4. vietā aiz Gereri, Hafa un Mišelisa. Tas nozīmē, ka beigu beigās abus vecmeistarus šķīra tikai 3 punkti.

Nelielu mierinājumu Milleram sniedza fakts, ka viņa un Teda Bjorka pārstāvētā “MRacing – YMR” komanda par trim punktiem pārspēja Tarkvini un Norberta Mišelisa “BRC Racing Team” vienību. Abas vadošās komandas čempionātā startēja ar “Hyundai i30 N TCR” spēkratu.

Čempionāta kopvērtējumu vari aplūkot ŠEIT.

Šis ir Tarkvini pirmais čempiona tituls kopš uzvaras 2009. gada WTCC kopvērtējumā. Arī toreiz otrajā vietā sezonu noslēdza Ivans Millers. Kopumā sezonas laikā Tarkvini izcīnīja piecas uzvaras. Jāpiebilst, ka no 1987. līdz 1995. gadam Tarkvini startēja Formula 1 čempionātā, tomēr mazo un nabadzīgo komandu sastāvā pie augstvērtīgiem rezultātiem itālim neizdevās tikt.