Šodien Killarejas sacīkšu trasē uzsāks FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas pēdējais posms, kas tāpat kā pērn risinās saulainajā Keiptaunā, Dienvidāfrikā. Veiksmīga izloze un stabils sniegums ļāvis latviešu sportistam Jānim Baumanim pirmo dienu noslēgt labāko astotniekā.

Izloze lēma, ka pirmo braucienu Baumanim jāaizvada ar tikai diviem konkurentiem – Gregoru Demustjē un Renē Minnihu. Izmantojot vācu sportista kļūdu pirmajā pagriezienā, Baumanis iekārtojās vadībā un tīrā trasē uzvarēja savu braucienu, sasniedzot piekto vietu kopējā ieskaitē.

Tas nozīmēja, ka otro braucienu Jānim bija jāaizvada ar pašiem ātrākajiem pirmā brauciena pārstāvjiem. Šai kompānijā iejaukties par vadošajām pozīcijām neizdevās un kopējā ieskaitē bija jāsamierinās ar 11. vietu, kas gan ļauj dienu noslēgt vadošo astotniekā kā vienīgajam privātās komandas pārstāvim starp septiņiem rūpnīcu atbalstītajiem pilotiem.

“F1LV

Par līderi pēc pirmās sacensību dienas kļuvis Sebastjēns Lēbs. Savās atvadu sacīkstēs “Peugeot” demonstrēja lielisku tempu jau brīvajos treniņbraucienos un noturēja arī pirmajā kvalifikācijā, izcīnot dubultuzvaru ar Timiju Hansenu otrajā vietā. Nākamajā braucienā izpaudās “Volkswagen” pārākums – Johans Kristofersons un Peters Solbergs izrādījās ātrāki, taču Kristofersona sagriešanās un tehniskās ķibeles pirmajā braucienā ļauj šīs sezonas dominējošajam čempionam dienu noslēgt tikai sestajā vietā. Labāko trijnieks ir sekojošs: Lēbs, Solbergs, Hansens.

Šodien Dienvidāfrikā tika uzsāktas cīņas arī RX2 klases sezonas pēdējā posmā. Par līderi kļuvis norvēģis Bens Filips Gundersens, kuram seko abi titula pretendenti Žiljēms de Riders un Olivers Ēriksons. Latvijas pārstāvis Vasīlijs Grjazins pagaidām ieņem piekto vietu, bet Eiropas čempions Supercars ieskaitē Reinis Nitišs savā debijā šai klasē pēc divām kārtām atrodas 10. vietā.

Grafiks: FIA World Rallycross

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SVĒTDIENA, 25. NOVEMBRIS

09:00 Iesildīšanas braucieni RX2 un World RX
10:00 Trešā kvalifikācija RX2 un World RX
12:00 Ceturtā kvalifikācija RX2 un World RX
14:00 Tiešā translācija LTV7 un LMT straumē
14:15 Pusfināli RX2
15:00 Pusfināli World RX un fināls RX2 un World RX
15:50 Apbalvošanas ceremonija