Ar Luisa Hamiltona uzvaru Jasmarīnas trasē, Abu Dabi noslēgusies 2018. gada Formula 1 čempionāta sezona. Aiz Hamiltona uz pjedestāla finišēja Sebastians Fetels un Makss Verstapens.

Sacīkstes startā starp līderiem vietu izkārtojums nemainījās – pirmo starta pozīciju noturēja Hamiltons, aiz kura iekārtojās otrs “Mercedes” pilots Valteri Botass, kā arī abi “Ferrari” braucēji Fetels un Kimi Raikonens. Tikmēr, cīņā par vietu otrajā desmitā, sadursmi piedzīvoja “Renault” braucējs Niko Hulkenbergs un “Haas” pilots Romēns Grožāns. Sadursmes rezultātā Hulkenbergs uzmeta vairākus kūleņus un izstājās no tālākās sacīkstes.

Pēc incidenta trasē devās drošības mašīna, tomēr no līderiem boksos neviens nedevās. Sacīkste atsākās 5. aplī, kad malā devās drošības mašīna, bet jau pāris apļus vēlāk tika iedarbināta virtuālā drošības mašīna, jo starta/finiša taisnē apstājusies bija Kimi Raikonena formula. Hamiltons izmantoja virtuālās drošības mašīnas periodu lai dotos boksos, trasē atgriežoties 5. vietā.

“F1LV

Turpinājumā boksos devās arī pārējie vadošie braucēji, ļaujot Danielam Rikardo pacelties uz līderpozīciju, kurš bija viens no pēdējiem braucējiem, kas devās pitstopā. Sacīkšu 35. aplī Botasam sāka parādīties problēmas ar saķeri. Viņam garām tika gan Fetels, gan ar abi “Red Bull” braucēji. Jāpiemin, ka Verstapens apdzenot Botasu saskārās ar “Mercedes” braucēju, kas lika somam doties boksos pēc jaunām riepām.

Sacīkšu otrajā nogrieznī ātrs bija Daniels Rikardo, tomēr apsteigt savu komandas biedru neizdevās. Hamiltons noturēja pārliecinošu vadību līdz pat rūtotajam karogam 55. apļa izskaņā, bet aiz viņa finišēja Fetels un Verstapens. Rikardo palika ceturtajā vietā, kamēr Botass sezonu noslēdza ar piekto vietu, kura neļāva somu sportistam kopvērtējumā pakāpties uz trešo vietu, to saglabājot otram somam – Kimi Raikonenam.

Karloss Saincs sacīksti noslēdza 6. vietā, aiz viņa palika nākamās sezonas “Ferrari” pilots Šarls Leklerks, bet Serhio Peress (“Force India”) bija devītais. Atlikušās divas Top10 vietas aizņēma “Haas” braucēji Grožāns un Kevins Magnusens.

Savu pēdējo karjeras sacīksti aizvadošajam divkārtējam pasaules čempionma Fernando Alonso tomēr neizdevās tikt pie punktiem, paliekot 11. vietā.

Bez jau pieminētajiem Hulkenberga un Raikonena, no sacīkstes izstājās arī Markuss Ēriksons, Estebans Okons un Pjērs Gazlī, kurus piemeklēja tehniskas problēmas.

Abu Dabi GP – sacīkste