Šajā nedēļas nogalē Jasmarīnas trasē aizvadīts sezonas pēdējais posms jauno talantu formulu čempionātos, kur noskaidroti titulu ieguvēji. Uzvara sestdienas braucienā ļāva F2 titulu izcīnīt Džordžam Raselam, kamēr GP3 laurus plūca francūzis Antuāns Ubērs.

Nākamā gada “Williams” F1 komandas braucējam Raselam pēc pole position izcīnīšanas pietika vien ar astoņiem punktiem, lai nodrošinātu titulu. Startā gan nācās piekāpties Nikam de Vrīsam, tomēr viņa vienīgais konkurents Alekss Albons noslāpa jau startā, ļaujot Raselam titulu nodrošināt jau pirmajā aplī. Neveiksmīgs posms izvērtās ne tikai Albonam, bet arī viņa komandas biedram “DAMS” sastāvā Nikolā Latifi. Kanādietis kvalificējās piektajā vietā, tomēr, nespējis izkustēties, saņēma triecienu no Arjuna Maini, liekot abiem izstāties.

Rasels ar agresīvu manevru centās apsteigt de Vrīsu, tomēr drīz vien jau cīnījās par otrās pozīcijas nosargāšanu no Artjoma Markelova uzbrukumiem. Rasels kā pirmais no līderiem devās boksos. Apli vēlāk viņam sekoja de Vrīss. Lai gan Nīderlandes pārstāvis atgriezās priekšā Raselam, tomēr ar vēsākām riepām pozīciju nebija iespējams nosargāt. Markelovs iekārtojās aiz abiem, taču boksos vēl nebijušais Luka Džiotto audzēja pārsvaru. 5 sekunžu sods par trases noīsināšanu pielika punktu viņa izredzēm uz uzvaru. Pēdējos apļos Markelovs apsteidza de Vrīsu un finišēja trešais aiz Rasela un Džiotto. Makao Grand Prix uzvarētājs Daniels Tiktums savā F2 debijā izcīnīja 11. vietu.

“F1LV

Otrajā braucienā uzvaru izcīnīja itālis Antonio Fuoko. Startēdams no otrās pozīcijas, viņš uzreiz apsteidza Roberto Meri un noturēja vadības grožus līdz pat finišam. Meri ilgāku laiku nācās savos spoguļos raudzīties uz Lando Norisa formulu. Britu talants pēdējā sacīkšu aplī veica sekmīgu apdzīšanas manevru un pakāpās uz otro vietu.

Aizraujoša cīņa risinājās par ceturto vietu – de Vrīss zaudēja starta cīņā ar Norisu un izbrauca ārpus trases. Tajā viņš atgriezās priekšā nākamā gada “McLaren” braucējam, kuru uzreiz arī palaida garām. Rasels uzskatīja, ka arī viņam pienāktos vieta priekšā de Vrīsam. Tā vietā viņš zaudēja arī savu piekto pozīciju Luī Deletrazam pēc virtuālās drošības mašīnas fāzes beigām, ko izraisīja Šona Gelaela pārgalvīgais manevrs, izsitot Niko Kari. Raselam gan izdevās atgūties un aizcīnīties līdz kārotajai 4. vietai.

Sezonas kopvērtējumā 200 punktu robežu izdevās pārvarēt četriem braucējiem – Raselam (287), Norisam (219), Albonam (212) un de Vrīsam (202). Tikmēr komandu ieskaitē ar 33 punktu pārsvaru pār “ART” triumfēja Lando Norisa un Serhio Sette Kamaras pārstāvētā “Carlin”, kas uzvarēja tikai vienā no 24 šosezon notikušajiem braucieniem.

Formula 2 Abū Dabī posma rezultāti
Formula 2 sezonas kopvērtējums braucējiem
Formula 2 sezonas kopvērtējums komandām

Tikmēr GP3 čempionātā francūzis Antuāns Ubērs kļuvis par pēdējo čempionu pirms GP3 apvienošanās ar Eiropas F3 2019. gadā. Ubērs startēja no trešās pozīcijas un tajā arī sasniedza finišu, nodrošinot titulu vienu braucienu pirms sezonas beigām. Cīņā par uzvaru ar Leonardo Pulčini, krievu braucējs Ņikita Mazepins neievēroja trases robežas un saņēma sodu, kas lika samierināties ar piekto vietu. Ubērs bija pacēlies uz otro pozīciju taču to pēdējā aplī zaudēja Deividam Bekmenam. Visiem 20 braucējiem izdevās sasniegt finiša karogu.

Arī otrā brauciena uzvarētāja noskaidrošanu ietekmēja piešķirtie sodi. Pirmajā aplī Ubērs, Pulčini un Bekmens atradās viens otram blakus pirms iebraukšanas trases garākajā taisnē. Ubērs sadūrās ar Pulčini, izsitot Bekmenu. Jaunajam čempionam brauciens bija galā. Virtuālās drošības mašīnas fāzes laikā līderis Huans Manuels Korea un aizmugurē esošais Žuliano Alezī neievēroja ātruma ierobežojumus. Abiem tika piešķirts 5 sekunžu sods. Tas pavēra ceļu uz uzvaru Mazepinam, bet trijniekā iekļuva arī Džeiks Hjūzs un Simo Lāksonens.

Sezonas kopvērtējumā aiz Antuāna Ubēra (214) ierindojās Mazepins (198) un Kalums Ilots (167). Komandu ieskaitē pārliecinoša dominance kārtējo reizi padevās “ART”, ko šogad pārstāvēja Ubērs, Mazepins, Ilots un Hjūzs.

GP3 Abū Dabī posma rezultāti
GP3 sezonas kopvērtējums braucējiem
GP3 sezonas kopvērtējums komandām