Šodien Jasmarīnas trasē tika aizvadīta pirmā no divām pēcsezonas testu dienām. Tajā labāko rezultātu uzrādīja “Ferrari” braucējs Sebastians Fetels, taču galveno ažiotāžu izraisīja viņa šīs sezonas komandas biedra Kimi Raikonena atgriešanās pie “Sauber” stūres.

Dienas pirmajā pusē ātrāko rezultātu uzrādīja Valteri Botass – 1m37.231s. “Mercedes” braucējs to uzlabot pēcpusdienā nespēja un piekāpās Sebastianam Fetelam, kurš rīta pusē izslīdēja trases pirmajā līkumā, izraisot neilgu sarkano karogu fāzi.

Tā bija otrā reize dienas laikā, kad sesija ir apturēta,jo pirms tam dzinēja problēmas lika malā nobraukt “Haas” testpilotam Pietro Fitipaldi, kura vectēvs Emersons 1972. un 1974. gadā kļuva par F1 čempionu. Tas radīja pamatīgu robu “Haas” komandas dienas plānā, jo Fitipaldi trasē pavadīja tikai 54 apļus.

“F1LV

Visražīgākā diena izvērtās “Toro Rosso” nometnē. Šogad F2 čempionātā startējošais indonēzietis Šons Gelaels veica 150 apļus, tomēr rezultātu tabulā palika pēdējā vietā.

“Williams” un “Racing Point Force India” komandas šodien izmantoja divus braucējus. Klēras Viljamsas vadītā komanda dienu sāka ar Džordžu Raselu, bet pēcpusdienā pie stūres sēdās otrs komandas nākamā gada braucējs Roberts Kubica. Tikmēr “Racing Point Force India” pēc Serhio Peresa darba mašīnā sēdās komandas īpašnieka Lorensa Strola dēls Lenss.

Pēdējā stundā problēmas ar mašīnu piemeklēja Kimi Raikonenu, kurš šodien bija ģerbies pilnīgi baltā sacīkšu kombinezonā.

“Pirelli” šajos testos sniedza komandām iespēju izvēlēties no 11 dažādiem riepu sastāviem – sešiem šosezon pieejamajiem, kā arī pieciem nākamgad plānotajiem. Fakts, ka Makss Verstapens savu labāko rezultātu uzrādīja ar ultramīkstajām, nevis hipermīkstajām riepām liecina, ka “Red Bull” otrajā dienā ir potenciāls uzlabot rezultātu. Tikmēr nav zināms kā nākamās sezonas mīkstākie riepu komplekti atšķiras no šosezon pieejamajiem.

Paredzams, ka jau rīt pie “Ferrari” stūres sēdīsies Šarls Leklerks, bet Pjēram Gazlī būs iespēja izmēģināt “Red Bull” spējas.

Grafiks: Pirelli