Šīs sezonas Eiropas F3 čempions Miks Šūmahers spēris vēl vienu soli tuvāk savam sapnim startēt Formula 1 čempionātā, kur lieliskus panākumus guva viņa tēvs Mihaels. Jaunais vācu sportists noslēdzis līgumu ar “Prema” F2 komandu.

Formula 2 uzskatāms par pēdējo soli jaunajiem motorsporta talantiem pirms pievienošanās F1 čempionātam. Visi trīs šīs sezonas čempionāta vadošie braucēji Džordžs Rasels, Lando Noriss un Aleksandrs Albons nākamsezon startēs Formula 1.

19 gadus vecais Šūmahers F2 čempionātā startēs “Prema” komandas sastāvā, ar ko šogad kļuva par Eiropas F3 čempionu, bet 2016. gadā izcīnīja Itālijas un Vācijas F4 vicečempiona titulus.

Es ar lielu aizrautību raugos nākamās sezonas virzinā, ko pavadīšu “Prema” F2 komandas sastāvā. Šis ir loģisks karjeras attīstības solis, jo vēlos turpināt savu braucēja prasmju un tehniskās izziņas spēju attīstību. Šis lēmums man bija ļoti vienkāršs. Vārdos grūti izteikt pateicību, ko vēlos izteikt “Prema” ģimenei par kopīgi sasniegto, it īpaši šosezon, par to, kā kopīgi spējām attīstīties. Esmu priecīgs arī par iespēju braukt Formula 2 testos Abū Dabī,” stāsta Šūmahers.

“Prema” Formula 2 čempionātā ienāca 2016. gadā (tolaik vēl GP2), jau savā debijas sezonā aizvadot Pjēru Gazlī un Antonio Džiovinaci līdz pirmajai un otrajai vietai kopvērtējumā. Gadu vēlāk pie titula tika arī Šarls Leklerks, taču šosezon Nikam de Vrīsam un Šonam Gelaelam bija jāsamierinās ar attiecīgi 4. un 14. vietu. Šodien Gelaels piedalās F1 testos ar “Toro Rosso” un paredzams, ka tieši viņš kļūs par Šūmahera komandas biedru.

Šūmahers kļuvis par trešo oficiāli apstiprināto Formula 2 2019. gada sezonas braucēju. Japānis Nobuharu Macušita čempionātā atgriezīsies “Carlin” sastāvā, kamēr “ART” vienojusies ar šī gada GP3 vicečempionu Ņikitu Mazepinu.