Pēc kārtējās FIA Pasaules Motoru sporta padomes sēdes, kas notika trešdien, FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta organizatori IMG apstiprināja, ka samazina posmu skaitu 2019.gada sezonā no 11 uz 10.

Ņemot vērā vairāku ražotāju aiziešanu no čempionāta, nākamaja sezonā kodolu sastādīs privātās komandas, kuru rīcībā nav tik lieli resursi un vairāki komandu vadītāji izteica vēlmi pēc samazināta un ‘saprātīgāka’ kalendāra ar mazāk ceļošanu pāri okeānam. Organizatori IMG ir piekrituši atteikties no Ostinas posma ASV, kas tikai šogad parādījās kalendārā un 2019.gadā bija paredzēts 28.-29.septembrī.

“Pēc konsultēšanās ar FIA un mūsu Pasaules čempionāta komandām, esam nolēmuši samazināt postu skaitu,” paziņoja IMG izpilddirektors Pols Belamī. “Tas tek darīts, lai palīdzētu komandām ietaupīt līdzekļus un varētu saglabāt augstu konkurētspējas līmeni.”

“F1LV

“Paredzētajā datumā 28. un 29.septembrī Ostinas trasē risināsies Amerikas rallijkrosa čempionāta (ARX) posms, kurā laipni aicinātas piedalīties arī komandas no Pasaules čempionāta. Mēs plānojam atgriezties ASV ar Pasaules čempionātu jau 2021.gadā, kad uz starta izies arī elektromobīļi.”

Līdz ar ASV posma pazušanu no kalendāra, Latvijas sacīkstes Biķernieku trasē kļūs par pirmspēdējo čempionāta posmu, pēc kura Pasaules čempionāta ieskaites komandām būs gandrīz divu mēnešu pārtraukums līdz sezonas noslēgumam DĀR.