“Mercedes” Formula 1 komandas braucējs Valteri Botass nolēmis iet sava tautieša Kimi Raikonena, kā arī vēl viena F1 braucēja Roberta Kubicas pēdās, izmēģinot savus pie WRC spēkrata stūres.

Kamēr Formula 1 braucējiem iestājusies klusā starpsezona, Valteri Botass ar “M-Sport” komandas “Ford Fiesta” spēkratu pieteicies dalībai janvāra beigās notiekošajam Lapzemes rallijam. Mašīna, ar ko 3 Grand Prix uzvarētājs piedalīsies, būs identiska pasaules čempionātā izmantotajai, ar ko Sebastjēns Ožjē pēdējos divus gadus kļuva par čempionu. Par Botasa stūrmani apstiprināts Timo Rautiainens, kurš 2000. un 2002. gadā palīdzēja triumfēt Markusam Gronholmam.

Šī būs unikāla pieredze ielūkoties rallija saimniecībā. Vēlos pateikties visiem, kas sniedza man šādu izdevību. Esmu ticis pie jaunas izdevības, jo nekad vēl dzīvē neesmu braucis ar WRC mašīnu. Tiesa gan, sacīkšu braucēji allaž trauksies, cik ātri iespējams, neatkarīgi pie kādas stūres viņi sēž,” stāsta Botass.

“F1LV

Turpinot par notikumiem rallija pasaulē, deviņkārtējais pasaules čempions Sebastjēns Lēbs 44 gadu vecumā noslēdzis līgumu ar “Hyundai” rūpnīcas komandu. Pagaidām gan vēl nav skaidrs, kuros rallijos Lēbs piedalīsies. Visticamāk, tā nebūs pilna sezona, jo līgumi ar Korejas autobūves gigantu jau ir trim braucējiem – Tjerī Noivilam, Andreasam Mikelsenam un Danielam Sordo.