Gada balvas pasaules un Latvijas sportā sadalītas. Motorsporta faniem īpaši pozitīvas emocijas raisīja 21. decembrī Neste World RX of Latvia posmam piešķirtā balva par gada notikumu Latvjas sportā. Šoreiz aplūkosim 2018. gada amizantākos Formula 1 mirkļus mazliet citādā gaismā.

Gada finišs – Kanādas Grand Prix

Šīs sezonas pirmais izbrauciens līdz Ziemeļamerikai F1 braucējiem noslēdzās ātrāk kā paredzēts. Ja būsim precīzi, apli ātrāk kā vajadzētu. Rūtotā karoga vicināšana tika uzticēta modelei Vinnijai Hārlovai, taču sacensību tiesneši kļūdījās savos aprēķinos un lika to izkārt apli ātrāk. Tas nozīmē, ka par oficiālajiem rezultātiem uzskatāma situācija 68. apļa beigās. Rezultātu tabulā tas izmaiņas neradīja, tomēr Daniels Rikjardo zaudēja savu ātrāko apli. Lieki piebilst, viņš nebija priecīgs…

Gada modes eksperte – Klēra Viljamsa

Austrijas GP trešajos treniņos “Williams” komandas boksos varēja vērot, kā vienības vadītāja Klēra Viljamsa savā telefonā rāda īsziņu komandas inženierim. Tā nebija slepena ziņa par mašīnas regulējumiem, bet gan atgādinājums par dreskodu Grand Prix nogalēs. Un mums likās, ka komandai, kas konstruktoru kausā atrodas pēdējā pozīcijā ir nopietnākas problēmas par ko raizēties.

Gada reklāma – “McLaren”

Kokpita aizsardzības sistēma ‘halo’ šogad sašķēlusi motorsporta fanus divās grupās – vieni slavē tās efektivitāti, citi nopeļ īpatnējā izskata dēļ. Nevar noliegt, ka drošības karkass atgādina lielizmēra pludmales čību. “McLaren” komanda izmantoja šo asociāciju savā labā, piesaistot jaunus sponsorus ‘Gandys’, kas ir viens no lielākajiem iešļūceņu ražotājiem Lielbritānijā.

Gada skaņu efekts – Amerikas GP skatītājs

Amerikas Grand Prix laikā bija dzirdamas īpatnējas skaņas. Kā izrādās, kāds no skatītājiem sēdēja pietiekami tuvu trasē novietotajiem mikrofoniem un viņa parodiju par mašīnu skaņām dzirdēja visa pasaule.

Gada muzikālais priekšnesums – Niko Hulkenberga inženieris

Itālijas Grand Prix treniņbraucieni tika uzsākti lietainā laikā. Niko Hulkenbergs bija viens no pirmajiem braucējiem, kurš devās ārā no boksiem. Līdz zaļās gaismas iedegšanai kāds brītiņš vēl bija jāpaciešas. Lai nenāktos sēdēt klusumā, “Renault” mehāniķi nolēma savam braucējam radio uzlikt dziedātājas Madonnas dziesmu ‘Hung up’, kas sākas ar frāzi ‘laiks paiet tik lēni’ – lielisks veids, kā novilcināt laiku.

Gada ziemas sporta veids – Formula 1

Februāris Spānijā parasti ir ievērojami siltāks par Latviju, tomēr šoreiz pirmssezonas testos Barselonā braucējiem nācās saskarties ar F1 čempionātam neierastu dabas parādību – sniegu. Visas dienas laikā tikai Alonso veica lidojošo apli, tomēr vairums komandu par vērtīgāku nodarbi uzskatīja, piemēram, sniegavīru veidošanu.

Gada varoņi boksos – asfalta krāsotāji

Pat tad, ja tev ir viens darbs, nav garantijas, ka tu to paveiksi pareizi. Formula 1 sezona sākās Austrālijā, kur pretim Brendona Hārtlija (Brandon Hartley) garažai bija uzkrāsots gandrīz viņa uzvārds – ‘Hartly’. Kļūme visai drīz tika novērsta, tomēr ar to stāsts nebeidzās. Spānijas GP (Spanish GP) boksos bija vērojams uzraksts ‘Spainish GP’. Iespējams, latviski to vispareizāk būtu saukt par Spainīša Grand Prix.

Gada nevainīgais ļaundaris – Markuss Ēriksons

Azerbaidžānas Grand Prix izcīņas laikā Romēns Grožāns izslīdēja, braucot aiz drošības mašīnas. “Haas” braucējs sākotnēji vainoja aizmugurē braucošo Markusu Ēriksonu, kurš esot uztriecies viņam virsū, lai gan patiesībā zviedrs bija vairāku mašīnu korpusus tālāk. Kanādā Grožānu kvalifikācijā pievīla dzinējs. Vai varbūt tomēr tā bija aizmugurē esošā Ēriksona klātbūtne?

https://www.instagram.com/p/Bj0D8woHuiv