Vakardien aizvadītais Kanādas Grand Prix noslēdzās ātrāk kā paredzēts, jo finiša karogs tika izkārts vienu apli pa agru. Tā rezultātā par galveno cietēju kļuva Daniels Rikjardo.

Finiša karoga vicināšana šajā posmā tika uzticēta Kanādas modelei Vinnijai Hārlovai. Diemžēl sacensību organizatori veica kļūdas savos aprēķinos, tādēļ balti-melni rūtotais finiša karogs tika vicināts 69. apļa izskaņā, nevis apli vēlāk, kā tam būtu jābūt.

Tas nozīmē, ka tehniski sacīkstes tika apturētas pēdējā aplī un rezultātu noteikšanai tika izmantota situācija nevis pēc 69, bet gan 68 apļiem. Jāpiezīmē, ka pēdējo divu apļu laikā neviens sekmīgs apdzīšanas manevrs netika veikts, līdz ar to visi braucēji saglabājuši savas finiša pozīcijas.

Vienā rādītājā gan ir notikušas izmaiņas – Daniels Rikjardo sacīkšu 70. aplī (pašā pēdējā) aplī uzrādīja ātrāko apli, tomēr tas pēc rezultātu atjaunošanas tika dzēsts, kā rezultātā pie ātrākā apļa tika viņa komandas biedrs Makss Verstapens. Lai gan par ātrāko apli punkti nepienākas, braucēji labprāt izmanto iespēju pagozēties šī rādītāja tabulas galvgalī.

Šī nav pirmā reize, kad finiša karogs tiek vicināts pārāk ātri. Identiska situācija bija vērojama 2014. gada Kīnas GP, kamēr 2002. gadā Brazīlijas GP futbolists Pele nokavēja brīdi, kad uzvarētājs Mihaels Šūmahers pabeidza pēdējo apli.