Pēc debijas FIA pasaules rallijkrosa čempionātā 2015. gadā un ļoti labiem rezultātiem 2018. gadā Manfrēdam Štolam piederošā Austrijas motorsporta vienība STARD 2019. gada sezonā plāno atgriezties pie divu sacīkšu mašīnu izmantošanas. Oficiāli apstiprināts, ka pirmo braucēja vietu komandā ieņems Jānis Baumanis, kurš STARD izstrādātajā un attīstītajā Supercar spēkratā aizvadīs trešo sezonu pēc kārtas. Tāpat kļuvis zināms, ka balstiekārtu ražošanas uzņēmums TEIN kļuvis par Jāņa Baumaņa sponsoru.

Komandas īpašnieks Manfrēds Štols: “Mūs gaida ļoti aizraujoša 2019. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezona no izpētes un attīstības, kā arī sacīkšu skatu punkta. Esmu ļoti priecīgs, ka turpināsim sadarbību ar Jāni Baumani, kurš paveicis satriecošu darbu. Viņš pavisam noteikti ir attīstījies un kļuvis par elites līmeņa braucēju. Viņa sniegums 2018. gadā bija mūsu panākumu atslēga. 2018. gadu noslēdzām ar lieliskiem rezultātiem, pārspējot visus privātos projektus, neraugoties uz pamatīgu konkurenci, tostarp finansiālajā jomā, no citām komandām. Sportista apņemšanās pavadīt trešo gadu vienā vienībā apliecina komandas spēku. 2019. gadā vēlamies spert soli uz priekšu, it īpaši, ņemot vērā, ka bez autoražotāju atbalsta palikuši 7 no 8 braucējiem, kuri iepriekšējo sezonu noslēdza mums priekšā. Šis būs ļoti aizraujošs gads mums un visai rallijkrosa saimei. Liels prieks paziņot, ka pasaules rallija čempionātā pieredzi guvušais amortizatoru ražošanas uzņēmums TEIN Inc. ir nolēmis palīdzēt mūsu vienībai tiekties uz augstākām virsotnēm un 2019. gadā kļūs par komandas sponsoru. Tas ir pamatīgs atbasts visam projektam.

TEIN amortizatori spēlēja lielu lomu 2018. gada STARD Ford Fiesta konkurētspējas veicināšanā. Šī ir uzlabotā versija 2015. gadā radītajai mašīnai,  kas bija būvēta uz rallija auto Ford Fiesta R5 bāzes un kopš tā laika tika pakāpeniski attīstīta. 2019. gadā Jānim tiek būvēta pilnīga jauna rallijkrosa specifikācijai atbilstoša automašīna, kurai piekare tiek izstrādāta STARD kopā ar TEIN. Pateicoties Jāņa Baumaņa ieguldītajam vērtīgajam darbam, kas palīdzējis attīstīties gan visai komandai, gan amortizatoru ražošanas uzņēmumam TEIN, abas puses nolēmušas stiprināt sadarbību. Līdz ar to TEIN kļuvis par Jāņa Baumaņa atbalstītāju un palīgu motorsporta virsotņu iekarošanā.

“F1LV

Man ir tiešām liels pagodinājums jau trešo sezonu turpināt startēt STARD vienībā, kurā strādā lieliska inženieru un mehāniķu komanda,” atzina Jānis Baumanis. “Pēdējos divus gadus mums bija ļoti smaga cīņa ar ražotāju atbalstītajām komandām un tāpēc redzu lielisku iespēju 2019.gadā nodemonstrēt mūsu potenciālu un uzrādīt labus rezultātus.  Man ir liels prieks, ka STARD komandas amortizatoru partneris Japāņu kompānija TEIN atkal būs daļa no šī projekta un turklāt palielinās savu ieguldījumu tajā. Fakts, ka tik liela kompānija, kā TEIN, ir palielinājusi savu atbalstu komandai, apliecina mūsu darba kvalitāti. Pats esmu ļoti motivēts un ar lielu nepacietību gaidu jauno sezonu un STARD komandas jauno mašīnu.

TEIN, INC. kompānija specializējas ideālu balstiekārtas sistēmu projektēšanā un ražošanā, gan dažādām motoru sporta disciplīnām visā pasaulē, gan ielas auto vajadzībām. Kompānija tika dibināta 1985.gadā un sākotnēji no 1986.gada tā piedāvāja OEM produktus. Sākot no 1990.gada TEIN sāka piedāvāt paši savu balstiekārtas produktus, kuru galvenais mērķis ir nodrošināt prieku un baudījumu auto mīļiem un entuziastiem. TEIN izcelsme un kaisle ir cieši saistīta ar motoru sportu, kur sacīkšu braucēji un ekipāžas sacenšas par sekundes daļām. Zināšanas un pieredze, kas iegūta motoru sportā ir izšķiroša, lai turpinātu pilnveidot kompānijas inženieru prasmes, radot ideālus balstiekārtas produktus. TEIN turpina piedalīties dažādās motoru sporta disciplīnās, sākot ar skarbo Pasaules čempionātu rallijā (WRC), kur balstiekārtas potenciāls tiek pārbaudīts visos iespējamos apstākļos, un beidzot ar izturības sacīkstēm. Visi dati un informācija, kas iegūta motoru sporta disciplīnās, tiek likta lietā, lai radītu ielas auto domātos produktus. TEIN cenšas radīt balstiekārtu nākamajām paaudzēm. Tā tiek balstīta uz augstākajiem tehnoloģiju sasniegumiem un pārbaudīta motoru sporta vidē, turklāt paturot prātā trīs galvenos principus: drošība, saprātīga cena un augstākā kvalitāte.