Manfrēda Štola “STARD” komanda, kurā arī jaunajā Pasaules rallijkrosa sezonā startēs Jānis Baumanis, būvē “Ford Fiesta ST Supercar” automašīnu un ir nodrošinājusi “Ford Performance” atbalstu.

“Uz 2019.gada sezonu esam nolēmuši būvēt jaunu mašīnu, kas dod mums iespēju izvēlēties jaunu bāzes modeli,” motorsport.com portālam skaidroja “STARD” komandas izpilddirektors Mihaels Sakovics. “Dēļ FIA tehniskajiem noteikumiem bāzes ielas modeļa specifikācijai ir ievērojama ietekme un sacīksu modeļa attīstību un tāpēc ir ļoti svarīgi jau sākuma stadijā izvēlēties pareizo attīstības virzienu.”

Tikai 10% no iepriekšējās “Fiesta” modeļa versijas (Mk7) komponentiem tiks izmantoti jaunajā mašīnā (Mk8 versija).

“F1LV

“Mūsu pieredze ar iepriekšējās paaudzes “Fiesta” mašīnu un ļoti rūpīga datu izpēta liek domāt, ka jaunākais “Ford Fiesta ST” modeis ir perfekta bāze veiksmīgai rallijkrosa Supercar automašīnai,” turpināja Sakovics.

“Ford” iepriekš divus gadus atbalstīja Kena Bloka “Hoonigan Racing” komandu, bet pagājušā sezonā tehniski palīdzēja “OlsbergsMSE” komandai. Turklāt “Ford” ir viena kompānijām, kas izvērtē iespēju pilnvērtīgi atgriezties rallijkrosā 2021.gadā, kad Pasaules rallijkrosa čempionātā startēs elektromobīļi. Nevar aizmirst, ka “STARD” komanda ir viena no pirmajām vienībām, kas publiski atrādīja četru riteņu piedziņas elekrtomašīnas prototipu.

“Mēs ļoti labi zinām, ko nozīmē ražotāja atbalsts projektam un “Ford” atbalsts pilnībā maina situāciju,” skaidroja Sakovics. “Mašīnas attīstībā un sacīkšu aktivitātēs, mēs varam izmantot paņēmienus, kas ir iespējami tikai ar ražotāja atbalstu. Tāpēc mums ir ļoti lielas cerības uz mūsu jauno mašīnu un šo sadarbību mēs uzskatām kā apliecinājumu mūsu komandas līdzšinējam darbam un pašatdevei.”