Meksikas rallija braucējs Benito Guerra sagādājis pamatīgu pārsteigumu motorsporta faniem, izcīnot uzvaru savā dzimtenē notiekošajās čempionu sacīkstēs. Uzsācis dienu ar Sebastiana Fetela pieveikšanu, Guerra pieveica spožās motorsporta zvaigznes, ieskaitot Loīku Duvālu, kurš sacensībās izcīnīja 2. vietu.

A grupā, vakardien izcīnītā nāciju kausa iedvesmots, izturības sacīkšu leģenda Toms Kristensens uzvarēja visos 3 braucienos, 2. vietā atstājot vietējo zvaigzni Patrisio O’Vārdu. Jau pēc diviem braucieniem bija skaidrs, ka čempiona pilnvaras noliks Deivids Kulthārds, kurš vienīgo uzvaru izcīnīja ‘gandarījuma braucienā’ pret Abrahamu Kalderonu.

B grupā cīņas bija īpaši ciešas – visi četri braucēji saskārās gan ar uzvaras priekiem, gan samierināšanos ar zaudējumu. Viens no aizraujošākajiem dueļiem risinājās starp Formula E zvaigzni Lukasu di Grasi un rallijkrosa spīdekli Johanu Kristofersonu. Finišā abus šķira tikai 0.14 sekundes par labu zviedram, tomēr di Grasi pamanījās nopelnīt 7 sekunžu sodu (5 par barjeras izsišanu, 2 par pāragru startu). Abiem šis brauciens izšķīra turpmāko likteni – Kristofersons un Duvāls ar divām uzvarām iekļuva ceturtdaļfinālā, kamēr di Grasi un Ņūgārdenam cīņa bija galā.

Cīņas C grupā sākās ar pamatīgu pārsteigumu – vietējais rallija braucējs Benito Guerra tika galā ar Sebastiana Fetela izaicinājumu. Vēlāk vācietis piekāpās arī savam tautietim Mikam Šūmaheram. Mihaela dēls ar trim uzvarām iesoļoja ceturtdaļfinālā, kamēr Fetela liktenis izšķīrās divu meksikāņu cīņā – NASCAR braucējs Suaress piedzīvoja avāriju, ļaujot Guerram tikt tālāk, bet Fetels izstājās jau grupu fāzē.

D grupā Pjērs Gazlī pārliecinoši pieveica IndyCar zvaigzni Raienu Hanteru-Reju. Abi uzņemto kursu noturēja – Gazlī pieveica simulatoru zvaigzni Benito, kā arī vietējo mīluli Gutjeresu, kamēr Hanters-Rejs piekāpās abiem. Meksikas publikai par prieku Gutjeress iekļuva ceturtdaļfinālā. Hantera-Reja pirmo braucienu gan izbojāja nevietā parādījies dzeltenais karogs, tādēļ abi atkārtoja braucienu. Arī šoreiz Gazlī bija pārliecinoši labāks.

Vēl pirms ceturtdaļfinālu norises bija skaidrs, ka Race of Champions kronēs jaunu čempionu, jo nevienam no 8 sekmīgākajiem braucējiem šo trofeju vēl nebija izdevies iegūt. Veterāna Toma Kristensena centieni beidzot izcīnīt pirmo individuālo uzvaru noslēdzās pret Loīku Duvālu. Pamatīgu pārsteigumu otrajā ceturtdaļfinālā sagādāja Indy Lights čempions Patrisio O’Vārds. Ar rallijkrosa mašīnu viņam izdevās no tālākas cīņas izslēgt Johanu Kristofersonu. Pārsteigumu netrūka arī otrā tabulas zarā – Šūmahera un Gazlī perfektā diena noslēdzās pret attiecīgi Gutjeresu un Guerru.

Tas nozīmēja, ka pusfinālā līdz ar Loīku Duvālu iekļuva 3 meksikāņi. Francūzis ar minimālu pārsvaru pieveica sevi lieliski apliecinājušo O’Vārdu. Arī otrs pusfināls izvērtās ļoti spraigs – ar sekundes desmitdaļas pārsvaru Guerra izslēdza F1 pieredzi guvušo Gutjeresu. Finālā nekas vairs nespēja apturēt Guerru un DTM braucējs Duvāls tika pieveikts abos braucienos.

Ikdienā Guerra ir rallija braucējs, kurš šosezon piedalīsies WRC2 ieskaitē. 2012. gadā Guerra kļuva par PWRC čempionu, bet kopējā ieskaitē WRC viņa labākais rezultāts ir 9. vieta 2011. gadā Austrālijā.