Roberts Kubica uzskata, ka viņa Formula 1 ‘otrās karjeras’ sarežģītākais uzdevums būs saglabāt savu vietu čempionātā.

Varšavā risinājās “Williams” komandas un Roberta Kubicas personīgā sponsora “PKN Orlen” kopīgs prezentācijas pasākums, kurā uzstājās poļu braucējs, atbildot uz žurnālistu un skatītāju jautājumiem. Kubica atzina, ka kopš 2010.gada Formula 1 ir pamatīgi izmainījusies un viņam priekšā ļoti smags gads.

“Astoņu gadu pārtraukums, protams, man nepalīdz, taču man ir pieredze un pārliecība par sevi, jo esmu startējis augstākajā līmenī,” skaidroja Kubica. “Es sev uzstādu reālistiskus mērķus tuvākajiem mēnešiem un es esmu drošs, ka man izdosies tos sasniegt. Ja es nejustos pietiekami gatavs, tad nestrādātu pie savas atgriešanās Formulā 1.”

34 gadus vecais Kubica nav startējis Formula 1 čempionātā kopš 2011.gadā smagi cieta rallija avārijā un guva ļoti nopietnas traumas. Pats pilots uzsver, ka viņa mērķis nav tikai atgriezties Formula 1 čempionātā, bet arī tur palikt.

Vēsturē ir bijuši daudz lieliski piloti, kas pametuši Formula 1 čempionātu jau pēc vienas sezonas…

“Tas būs man smagākais uzdevums,” atzinās Kubica. “Vēsturē ir bijuši daudz lieliski piloti, kas pametuši Formula 1 čempionātu jau pēc vienas sezonas. Turklāt situācija “Williams” komandā nav viegla, tāpēc lietām jāpieiet reāli. Es ceru, ka komanda ir izdarījusi pareizos secinājumus un šī gada mašīna būs labāka. Svarīgi ir sākt sezonu ar labu mašīnu un labiem rezultātiem, jo noķert konkurentus sezonas laikā ir ļoti grūti. Es darīšu visu, kas manos spēkos un ceru, ka komanda atgriezīsies tur, kur tai ir jābūs.”

“Es vēlos parādīt visiem, ka pēc astoņiem gadiem ārpus F1, es joprojām varu būt ātrs,” skaidroja Kubica, kura komandas biedrs jaunajā sezonā būs debitants Džordžs Rasels. “Taču ar ātru mašīnu to būtu izdarīt daudz vieglāk. Vienmēr gadās neprognozējamas sacīkstes ar sarežģītiem apstākļiem un es ceru tajos gadījumos parādīt kaut ko vairāk. Taču ir vajadzīga mašīna, kuru ir patīkami pilotēt. Mans pērķis ir palikt F1 ilgāk un mans sapnis ir būt laimīgam par savu darbu.”