Pieckārtējā Formula 1 čempiona Luisa Hamiltona jaunākais pusbrālis Nikolass šosezon atgriezīsies prestižajā Lielbritānijas salonautomobiļu čempionātā (BTCC), kur debiju piedzīvoja jau 2015. gadā.

Atgriešanās tik augsta līmeņa sacensībās kļuva iespējama, pateicoties britu telekomunikāciju uzņēmuma “ROKiT” atbalstam, kas nupat sevi uz motorsporta skatuves skaļi pieteica kā “Williams” F1 komandas galvenie atbalstītāji. Plānots, ka 26 gadus vecais Hamiltons aizvadīs pilnu sezonu, startējot visos 30 braucienos.

Hamiltons sacensībās startēs ar “Motorbase Performance” sagatavoto “Ford Focus RS” automašīnu, kļūstot par komandas biedru BTCC veterāniem Tomam Čiltonam un Olijam Džeksonam.

“F1LV

Nikolass Hamiltons savu profesionālo sacīkšu karjeru iesāka 2011. gadā Renault Clio Cup UK čempionātā, vēlāk izmēģinot savus spēkus arī Eiropas salonautomobiļu kausā, kā arī BTCC čempionātā, kur 2015. gadā tika aizvadīti 12 braucieni ar “Audi S3”. Tajos Hamiltonam punktus neizdevās gūt. Pēdējās divās sezonās Nikolass atgriezās “Renault Clio” kausa izcīņā.

Neraugoties uz Luisa spožajām sekmēm, Nikolass Hamiltons norāda, ka tas nekādas priekšrocības nesniedz un viņam pašam jāved pārrunas ar sponsoriem un jāspēj nodrošināt sezonai nepieciešamais budžets.

Luiss Hamiltons vienā no intervijām reiz izteicās, ka viņš ar savu brāli esot ļoti līdzīgi, jo abiem karjeras pirmie soļi bija ļoti smagi, un mērķu sasniegšanai nācās ne tikai pārspēt konkurentus, bet arī lauzt virkni aizspriedumu – Luisam nācās kļūt par celmlauzi melnādainajiem braucējiem, kamēr Nikolass bērnībā tika diagnosticēts ar cerebrālo trieku, kas rada pamatīgus kustību traucējumus.