Izraujot uzvaru pašos pēdējos metros, uz Formula E čempionāta sezonas ceturtā posma Mehiko ePrix goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa brazīlietis Lukass di Grasi.

Kvalifikācijā kārtējo pārsteigumu sagādāja šīs sezonas debitants Paskāls Verleins. Savā trešajā Formula E posmā vācietis pārliecinoši triumfēja kvalifikācijā un izcīnīja tiesības startēt no pole position priekšā di Grasi, Masam, Roulandam, da Kostam un Buemi, kamēr vairāki spoži braucēji nemaz nesasniedza super pole izcīņu – Verņē (8. vieta), d’Ambrocio (19. vieta) un Sems Bērds, kurš tehnisku ķibeļu dēļ palika malā un sacīkstes sāka no pēdējās vietas.

Lielisks starts padevās “Nissan” braucējam Oliveram Roulandam, kurš pakāpās uz otro pozīciju, atbīdot uz leju abus priekšā esošos brazīliešus. Masam nācās samierināties ar nonākšanu sestajā pozīcijā.

Spraigāka drāma izvērtās cīņā par astoto pozīciju. Nelsons Pikē Jr. lēzena pagrieziena iekšmalā centās apsteigt Žanu Ēriku Verņē. Francūzis jau izsenis saslavēts par savām spējām noturēt pozīciju, tomēr šoreiz abi sportisti neievēroja robežu un viņu riteņi saskārās. Pikē Jr. vadītā “Jaguar” palēcās gaisā, pēc nokrišanas lejā aizķēra arī 7. vietā braucošo Aleksandra Simsa “BMW” un apstājās drošības joslā. Mašīna bija tikpat kā iznīcināta, tomēr Pikē Jr. izvairījās no traumām. Sacīkstes tika apturētas.

Pēc aptuveni pusstundu ilgušās pauzes sacīkstes atsākās. Līderim Verleinam nācās tikt galā ar spiedienu no aizmugurē esošajiem Roulanda un di Grasi. Līdz brauciena izskaņai trijotni noķēra arī Buemi un da Kosta. Vadošo piecinieks apgrieztā secībā apli pēc apļa aktivizēja savu pēdējo ‘uzbrukuma režīmu’ – vispirms to izdarīja da Kosta, tad katrs viņam priekšā esošais braucējs, pozīcijas nosargāšanas nolūkos.

Roulandam gan tas nenotika pēc plāna. Kļūdījies bremzēšanā, viņš nokļuva aiz di Grasi un gandrīz sadūrās ar savu komandas biedru Buemi. Abi zaudēja vērtīgo laiku un Verleins ar di Grasi iekrāja pārsvaru. “Audi” braucēja izmisīgie centieni apsteigt Verleinu nevainagojās panākumiem līdz pat pēdējam aplim. Tajā abi braucēji bija ievērojami agresīvāki. Sabloķēti riteņi lika Verleinam pamatīgi nogriezt pagriezienu, tomēr savu pozīciju viņš neatdeva. Izejā uz pēdējo līkumu baterijas rādītājs Verleina mašīnā pārslēdzās no 1% uz 0%. Centieni sasniegt finišu uz inerces rēķina bija sekmīgi, tomēr ļoti bīstams manevrs ļāva di Grasi nesagriezties un finiša līniju šķērsot pirmajam, vadības grožus pārņemot pašos pēdējos metros.

Ar baterijas taupīšanu nesekmējās arī “Nissan” komandai. Vienība bija izrēķinājusi tās mūžu par vienu apli īsākam braucienam, līdz ar to Roulands un Buemi pēdējā aplī palika trases malā. Verleins saņēma 5 sekunžu sodu par līkuma noīsināšanu, līdz ar to piepeši izveidojās situācija, kad labāko trijniekā ir iekļuvuši Antonio Fēlikss da Kosta un Eduardo Mortara. Verleina sodu savā labā izmantoja arī Žeroms d’Ambrocio (no 19. vietas uz ceturto) un Andrē Loterers.

Pagājušās sezonas čempionam Žanam Ērikam Verņē punktus izcīnīt liedza kontakts ar jaunzēlandieti Miču Evansu, kurš finišēja septītais.

Bez punktiem palika arī šī posma debitants Felipe Nasrs. “Dragon Racing” sastāvā viņš nomainīja Maksimilianu Gunteru, tomēr pēc vairākiem kontaktiem finišēja pēdējā vietā. Kvalifikācijā Nasram izdevās pieveikt komandas biedru Hosē Mariju Lopesu, kurš sacīkšu laikā par reģenerācijas un trases limitu pārkāpumiem pamanījās iekrāt trīs dažādus sodus.

Nākamais posms 10. martā (svētdien, nevis sestdien kā Formula E ierasts) risināsies Honkongā.

Čempionāta kopvērtējumā Žeroms d’Ambrocio noturējis līdera godu ar 53 punktiem. Viņam seko Antonio Fēlikss da Kosta (45), Sems Bērds (44) un Mehiko varoņi Lukass di Grasi (34) un Paskāls Verleins (30).

V.  Braucējs Komanda Rezultāts Pts
1  Lucas di Grassi  Team Abt 45 apļi 25
2  Antonio Felix da Costa  Andretti Autosport 0.436 18
3  Edoardo Mortara  Venturi 0.745 15
4  Jérôme d’Ambrosio  Mahindra Racing 1.159 12
5  Andre Lotterer  Techeetah 1.785 10
6  Pascal Wehrlein  Mahindra Racing 5.210 12
7  Mitch Evans  Jaguar Racing 5.800 6
8  Felipe Massa  Venturi 8.084 4
9  Sam Bird  Virgin Racing 8.356 2
10  Daniel Abt  Team Abt 8.438 1
11  Robin Frijns  Virgin Racing 9.044
12  Oliver Turvey  NIO Formula E Team 11.252
13  Jean-Eric Vergne  Techeetah 19.153
14  Alexander Sims  Andretti Autosport 20.471
15  Tom Dillmann  NIO Formula E Team 20.871
16  Gary Paffett  HWA AG 23.272
17  Jose Maria Lopez  Dragon Racing 41.542
18  Stoffel Vandoorne  HWA AG 43.425
19  Felipe Nasr  Dragon Racing 116.160
20  Oliver Rowland  DAMS 1 aplis
21  Sébastien Buemi  DAMS 1 aplis
NF  Nelson Piquet Jr.  Jaguar Racing 43 apļi