Amerikas Grand Prix mājvieta COTA (Circuit Of The Americas) saskārusies ar nopietnām finansiālām problēmām, jo Teksasas štata vadība nolēmusi pārtraukt finansējuma piešķiršanu pasākuma norisei.

Sacīkstes Ostinā Formula 1 čempionātā risinās kopš 2012. gada un visus šos gadus Teksasa sniegusi savu atbalstu, kas allaž bijis lielāks par 20 miljoniem USD, lai nosegtu Grand Prix rīkošanas licences izmaksas. Pērn šī summa sastādīja 25.8 miljonus USD, tomēr sacīkšu organizatori saņēmuši informāciju, ka pie tās tomēr netiks.

Iemesls šādām izmaiņām skaidrojams ar to, ka štats līdz termiņa beigām nav iesniedzis nepieciešamo likumprojektu plānu nelegālās cilvēku tirdzniecības novēršanai, kas saistīts ar prostitūcijas aizliegšanu Teksasā. Ja šis plāns netiek iesniegts 30 dienas pirms pasākuma norises, finansējums no Lielo pasākumu rīkošanas fonda (Major Events Fund) netiek piešķirts.

“F1LV

Šobrīd varas iestādes strādā pie plāna, lai finansējuma plūsmu varētu atjaunot, kā arī segt 2018. gada Amerikas GP licenci. Gadu iepriekš finansējums tika piešķirts vien 10 mēnešus pēc sacensību norises. Šāda kavēšanās gan pamatīgi apgrūtina darbu pie augstākā līmeņa sacensību rīkošanas, jo Ostina ir mājvieta arī MotoGP un WEC sacensībām, bet pērn tur risinājās arī World RX posms.

Teksasas štata finansējums paredzēts Formula 1 sacensībām noteiktajā teritorijā un nav piesaistīts Ostinā esošajai trasei. Ja finansiālās problēmas liegs ‘Circuit of the Americas’ saglabāt savu vietu kalendārā, kāda cita Teksasā esošā trase varētu aizpildīt šo robu.