Indonēzija parakstījusi līgumu, kas paredz MotoGP sacīkšu rīkošanu Mandalikā, kas pilnībā veidota pilsētas ielās. Vienošanās paredz Indonēzijas Grand Prix rīkošanu no 2021. līdz 2023. gadam.

Par plāniem radīt unikālo trasi tika ziņots jau novembrī. Atšķirībā no autosacīkstēm, kur platas drošības joslas nav nepieciešamas, motociklistiem piedzīvojot kritienu, ir svarīgi, lai atrastos pietiekami gara distance, lai apstātos un neatsistos pret drošības nožogojumu.

Tāpat atklāts 4.32 km garās trases dizains. Tas sastāvēs no 18 pagriezieniem un tiks būvēts pilnībā ‘no nulles’. Tātad trase netiks izveidota uz publiskajiem ceļiem, bet gan tie būs publiski pieejami, kad trases būvniecība būs galā. Projektam zaļo gaismu devis arī starptautiskās motorsporta federācijas (FIM) drošības daļas vadītājs Franko Unčini.

“F1LV

Ja trīs gadu laikā veidotā sadarbība būs sekmīga, pastāv lieliskas iespējas, ka līgums tiks pagarināts un Indonēzija nosargās savu vietu kalendārā.

Šobrīd MotoGP kalendāru sastāda 19 posmi, taču nākamsezon to papildinās arī Somijas Grand Prix. Indonēzija šo skaitu palielinātu līdz 21 posmam, ja neviens no esošajiem posmiem netiks izmests no kalendāra.