2019. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezona sāksies 5. aprīlī Apvienotajos Arābu Emirātos. Jaunuzbūvētā rallijkrosa trase atradīsies Jasmarīnas Formula 1 trasē, un uz starta tajā stāsies arī 2018. gada FIA Eiropas rallijkrosa Supercar klases čempions Reinis Nitišs, vēsta braucēja pārstāvji.

Jēkabpilietis jauno pasaules rallijkrosa sezonu iesāks kopā ar “GRX” komandas biedriem Niklasu Gronholmu un Timuru Timerzjanovu, izaicinot sāncenšus ar Hyundai i20 Supercar spēkratiem.

“Ar nepacietību gaidu sezonas pirmo posmu. Priekšā ir daudz nezināmo – jauna trase, jauna automašīna, jauni komandas biedri. Tas patiešām būs liels izaicinājums, bet vienlaicīgi prieks, ka atkal varēšu konkurēt ar pasaules čempionāta braucējiem,” iesāk Reinis Nitišs. “Nesen piedalījos Abū Dabī trases prezentācijā – tā izskatās interesanta un esmu pārliecināts, ka redzēsim daudzus aizraujošus sacīkšu mirkļus. Turklāt pirmo reizi sacīkstes norisināsies vakarā un trasē tiks izmantots mākslīgais apgaismojums.”

“GRX” komanda starpsezonā pilnveidojusi Hyundai i20 Supercar sacīkšu auto, un šo spēkratu tālāka attīstīšana uzticēta Nitišam, kurš sezonas laikā piedalīsies testu sesijās, kā arī startēs vairākās sacensībās.

“Mums ir svarīgi, lai Reinis ir kopā ar mums Abū Dabī, jo tā visiem dalībniekiem būs jauna trase. Startējot ar trim jaunākās paaudzes auto mēs spēsim pēc iespējas ātrāk iegūt telemetrijas datus un braucēju komentārus, lai tiektos pēc augstākā rezultāta. Svarīgi, ka komanda varēs strādāt pilnā sastāvā un maksimāli ātri pilnveidoties jau no pirmā sezonas posma,” komentē “GRX” komandas vadītājs Jusi Pinomaki.

Nitišs, Timerzjanovs, Gronholms, foto: REINISNITISS.com
Nitišs, Timerzjanovs, Gronholms, foto: REINISNITISS.com