Pēdējo piecu gadu Austrālijas Grand Prix pole position ieguvējam Luisam Hamiltonam vēlreiz izdevies apliecināt savu superzvaigznes statusu un “Mercedes” formulas lielisko ātrumu ar labāko rezultātu pēdējos treniņbraucienos pirms sezonas 1. posma kvalifikācijas brauciena.

Hamiltons atradās rezultātu tabulas galvgalī lielāko daļu sesijas, tomēr 10 minūtes pirms rūtotā karoga izkāršanas viņu bija apsteiguši vairāki konkurenti ar “Ferrari” braucēju Sebastianu Fetelu priekšgalā. Luiss pacēla latiņu vēl augstāk, atstājot to nesasniedzamu pārējiem. Aiz Fetela vadošo trio noslēdza viņa komandas biedrs Šarls Leklerks.

Jau atkal Austrālijā lielisku ātrumu demonstrēja abi “Haas” komandas braucēji Romēns Grožāns un Kevins Magnusens, noslēdzot vadošo piecinieku un pārspējot “Red Bull” braucēju Pjēru Gazlī.

“F1LV

Tā kā “Red Bull” bija sataupījusi par vienu vidējo riepu sastāvu vairāk kā abas atlikušās līderkomandas, tad Gazlī un Verstapens ar ‘kaujas sastāva’ riepām izbrauca tikai pašās sesijas beigās. Kļūda, liekot formulas aizmugurei izslīdēt, lika Verstapenam samierināties ar devīto vietu.

Neveiksmīgs ātrākais aplis izrādījās arī Valteri Botasam, kurš pēdējā līkumu sērijā bija uzņēmis pārāk lielu ātrumu un izbrauca ar ārējiem (labās puses) riteņiem ārpus trases, zaudējot daudz laika.

Jau atkal rezultātu tabulas pašā apakšā atrodamas abas “Williams” mašīnas. Roberts Kubica pieļāva kļūdu, dodoties boksos. Tika aizskarta betona siena, kas atdala boksu celiņu no trases. No tās nolidoja neliels gabals, tomēr tas tika laicīgi novākts, bet poļu sportista mašīna nopietni necieta.

Visi braucēji savus ātrākos apļus veica ar sarkani marķētajām mīkstā sastāva riepām.

Notikumi Melburnas trasē turpināsies pl. 8:00 ar kvalifikāciju, bet sacīkšu starts svētdien pl. 7:10 pēc Latvijas laika.