“Ferrari” jaunā zvaigzne Šarls Leklerks Bahreinas Grand Prix kvalifikācijā pieveica savu komandas biedru Sebastianu Fetelu un pārējos konkurentus, izcīnot pirmo pole position savā karjerā.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā “Ferrari” apliecināja, ka viņu ātrums nekur nav pazudis – gluži tāpat kā trešajos treniņos Šarls Leklerks pārspēja Sebastianu Fetelu, bet Luiss Hamiltons atpalika 0,7 sekundes. Ļoti spraiga šī kārta izvērtās Lando Norisam. Lieliski iesāktu apli izbojāja priekšā lēni braucošais Romēns Grožāns. Paredzams, ka “Haas” braucējs varētu saņemt sodu. Savā otrajā mēģinājumā Noriss ieņēma ceturto vietu. Visai blāvu sniegumu demonstrēja “Red Bull”, ieņemot tikai 9. un 14. vietu. Piektdienas ūdens noplūdes seku rezultati šodien bija jūtami “Alfa Romeo” konkurētspējā – Kimi Raikonens otrajai kārtai, gluži kā Austrālijā, kvalificejas kā 15. ātrākais braucējs, kamēr viņa komandas biedrs Antonio Džiovinaci palika aiz strīpas. Lielāko pārsteigumu sagādāja “Renault” vājie rezultāti – Niko Hulkenbergam pietrūka nepilna sekundes desmitdaļa, lai iekļūtu Q2. Trīs lēnākos rezultātus uzrādīja Lenss Strols un abi “Williams” braucēji.

Spēku samēri vadošo komandu vidū īpaši nemainījās – jau atkal rezultātu tabulas galvgalī bija atrodams Šarla Leklerka vārds, kamēr Fetelam pēc kļūdas lidojošajā aplī, nācās izmantot vēl vienu riepu komplektu. Šoreiz Hamiltona “Mercedes” no viņa atpalika tikai pussekundi. Cīņa par iekļūšanu Q3 bija īpaši spraiga, jo četri braucēji no 10. līdz 13. vietai iekļāvās sekundes demitdaļas robežās. Jau atkal caur adatas aci izlīda Raikonens, ārpus labāko desmitnieka atstājot Rikjardo, Albonu un Pjēru Gazlī, kurš sūdzējās par problēmām ar mašīnas sajūgu. Divus lēnākos rezultātus uzrādīja Peress un Kvjats. Līdz ar to labāko desmitniekā iekļuva pieci vadošo komandu braucēji, abi “McLaren” un “Haas” pārstāvji, kā arī Raikonens.

Pēdējā kvalifikācijas kārtā pirmajās minūtēs trasē devās tikai astoņas mašīnas, jo Sebastianam Fetelam un Maksam Verstapenam bija saglabāts tikai viens nelietotu mīksto riepu komplekts un abi braucēji nolēma to pietaupīt pēdējām minūtēm. Pirmajā mēģinājumā Šarls Leklerks bija tikai 0,23 sekundes ātrāks par Hamiltonu. Satriecošu apli veica “Haas” braucējs Kevins Magnusens – nepilnas 0,8 sekundes aiz Leklerka 4. vietā ar vairāk kā pussekundes pārsvaru pār 5. vietas īpašnieku Saincu. Fetels savu apli veica ātrāk par “Mercedes” braucējiem, taču nespēja tikt galā ar Leklerku, kurš pamanījās vēl vairāk uzlabot savu rezultātu un uzstādīt trases rekordu. Makss Verstapens uzrādīja piekto labāko rezultātu, par mata tiesu apsteidzot Magnusenu. Saincs, Grožāns, Raikonens un Noriss noslēdza labāko desmitnieku.

Līdz ar to Šarls Leklerks kļuva par otro visu laiku jaunāko pole position ieguvēju F1 vēsturē (rekords pieder Sebastianam Fetelam). Vai Monako pārstāvis uzvarēs arī sacīkstēs? Atbildi gūsim rīt pl. 18:10 pēc Latvijas laika, kad tiks uzsāktas Bahreinas Grand Prix sacīkstes.