“Haas” F1 komandas braucējam Romēnam Grožānam piešķirts trīs starta pozīciju sods par Lando Norisa bloķēšanu pirmajā kvalifikācijas kārtā, kā rezultātā “McLaren” braucējam nācās veikt vēl vienu lidojošo apli. Sacensību tiesneši lēmuši, ka Grožāns trases pēdējam pagriezienam tuvojies nepamatoti lēni, radot bīstamo situāciju. Grožāna sods ļāvis Kimi Raikonenam, Lando Norisam un Danielam Rikjardo startēt pozīciju augstāk par kvalifikācijā ieņemto vietu. Grožānam piešķirts arī viens soda punkts. No viena posma diskvalifikācijas viņu šobrīd šķir 4 soda punkti.

Pats Noriss norāda, ka Grožānam bija iespējas izvairīties no šīs situācijas, tomēr saprot “Haas” braucēja taktiku – taisnē pirms pēdējā līkuma viņam garām patraucās Sebastians Fetels, tādēļ Grožānam nācās izveidot atstatumu pirms došanās savā lidojošajā aplī brīvā trasē. Arī Grožāns norādīja, ka braucēju nerakstītais likums paredz konkurenta neapdzīšanu trases pēdējā līkumā kvalifikācijas laikā.

Ar to gan Fetela problēmas pirmajā kvalifikācijas kārtā nebeidzās. Tiesneši izskatīja viņa darbību bremzēšanas aplī, kuru vācietis veica pārāk lēni, radot bīstamu situāciju citiem braucējiem. “Ferrari” braucējs taisnojās, ka iemesls šādai rīcībai bija uztraukums par riepu saglabāšanu, jo priekšējo riteņu sabloķēšana izberza pamatīgus caurumus tajās, kā rezultātā mašīnā sākušās vibrācijas. Tiesneši ņēma vērā Fetela argumentus un nesodīja kvalifikācijas otrā ātrākā apļa laika īpašnieku.