Ar “Mercedes” pilota Luisa Hamiltona uzvaru noslēgusies F1 sezonas otrā sacīkste – Bahreinas Grand Prix izcīņa. Lielāko sacīkstes daļu vadībā atradās “Ferrari” pilots Šarls Leklerks, tomēr pēdējos apļos monegasku piemeklēja tehniskas problēmas, kas lika finišēt trešajā pozīcijā. Otrajā vietā sacīksti noslēdza Hamiltona komandas biedrs Valteri Botass.

Sacīkstes startā no vietas labāk izkustējās Sebastians Fetels, pirmajā līkumā pārspējot komandas biedru Leklerku. Tikmēr Leklerks drīz pēc tam arī zaudēja savu otro vietu Botasam, ko gan izdevās atgūt otrā apļa sākumā.

Turpmākajos apļos Botass atkrita uz ceturto vietu, garām palaižot Hamiltonu, bet Leklerkam izdevās pietuvoties savam titulētajam komandas biedram, sestā apļa sākumā apsteidzot Fetelu pēc DRS zonas.

“F1LV

No līderiem kā pirmais boksos devās Valteri Botass, to darot 12. apļa beigās. Nākamajā aplī savus pitstopus veica arī sacīkstes līderis Leklerks un Hamiltons. No līderu četrinieka pēdējais boksu apmeklējumā devās Fetels, piekāpjoties Luisam Hamiltonam. Hamiltons pēc boksu apmeklējuma sacīksti turpina ar mīkstajām riepām, kamēr pārējie līderi izvēlējušies vidējā sastāva riepas.

Uz brīdi sacīkstes vadībā nokļuva “Renault” pilots Daniels Rikardo, kurš izvēlējies atšķirīgu pitstopu stratēģiju, tomēr ar svaigām riepām austrālim ātri vien garām tika gan Leklerks, gan Hamiltons un Fetels.

Sacīkstes turpinājumā Hamiltona mīkstās riepas sāka kļūt lēnākas, ļaujot Fetelam 23. aplī atgriezties otrajā pozīcijā. 34. apļa beigās boksos otro reizi devās Hamiltons, kuram vēlāk sekoja arī Fetels. Fetelam izdevās noturēt savu vietu priekšā Hamiltonam, kurš gan vācietim pietuvojās ļoti tuvu. Lai arī pirmo Hamiltona apdzīšanas mēģinājumu Fetelam izdevās atvairīt, apli vēlāk Fetels sagriezās un pēc tam arī palika bez priekšējā antispārna, ļaujot uz trešo vietu pacelties Botasam, kamēr četrkārtējais pasaules čempions atkrita līdz 9. vietai.

Sacīkstes līderis Leklerks otrajā pitstopā devās 36. apļa beigās, arī trasē atgriežoties saglabājot līderpozcīju un drošu pārsvaru pār sekojošajiem “Mercedes” pilotiem Hamiltonu un Botasu.

Nedaudz vairāk kā 10 apļus pirms sacīkstes beigām Leklerkam sākās problēmas ar jaudas agregātu, ļaujot Hamiltonam strauji pietuvoties. “Ferrari” komandai problēmas turpmākajos apļos neizdevās atrisināt, un 48. aplī Hamiltons apdzina jauno talantu Leklerku. Arī Botass strauji tuvojās Leklerkam, četrus apļus pirms rūtota karoga tiekot garām.

Pēdējos apļos Leklerkam par labu nospēlēja abu “Renault” braucēju Rikardo un Niko Hulkenberga tehniskās problēmas, abiem pēkšņi paliekot trases malā. Trasē devās drošības mašīna, tur paliekot līdz pat sacīkstes beigām, ļaujot monegaskam Leklerkam noturēt vietu uz goda pjedestāla, jo turpat aizmugurē jau pietuvojies bija “Red Bull” komandas braucējs Makss Verstapens.

Aiz Verstapena kā piektais rūtoto finiša karogu sasniedza Fetels, bet “McLaren” komandas debitants Lando Noriss noslēdza pirmo sešinieku, izcīnot savus pirmos punktus formulā 1. Sacīkstes izskaņā Kimi Raikonens (“Alfa Romeo”) apsteidza Pjēru Gazlī (“Red Bull”) cīņā par 7. vietu. Vēl punktos finišu sasniedza arī “Toro Rosso” vienībā braucošais taizemietis Aleksandrs Albons, kuram tie arī ir pirmie karjeras punkti, un Serhio Peress (“Racing Point”).

Bez abiem “Renault” pilotiem izstāšanos piedzīvoja arī “McLaren” braucējs Karloss Saincs un “Haas” pārstāvis Romēns Grožāns, kurš pirmajā līkumā pēc starta sadūrās ar Lensu Strollu no “Racing Point”.

Nākamais F1 posms pēc divām nedēļām norisināsies Šanhajas trasē Ķīnā, un tā būs jubilejas 1000. formula 1 sacīkste.

Bahreinas GP – sacīkste