Šī varēja kļūt par dienu, kad Šarls Leklerks izcīna savu pirmo F1 uzvaru, taču viņa “Ferrari” dzinēja MGU-H sistēma bija citās domās. 21 gadu vecais sportists strauji zaudēja tempu, taču drošības mašīna pēdējos apļos ļāva viņam saglabāt vismaz trešo pozīciju un pirmoreiz karjerā kāpt uz goda pjedestāla.

Tā gadās. Tā ir daļa no motorsporta. Diemžēl šodien nebija mūsu diena, taču esmu pārliecināts, ka komanda ir paveikusi lielisku darbu, lai atgūtu formu pēc Austrālijas posma. Protams, esmu neizsakāmi sarūgtināts, tāpat kā visa komanda, tomēr sezonas laikā tā mēdz notikt,” stāsta Leklerks.

Mums paveicās neveiksmē. Esmu priecīgs, ka trasē devās drošības mašīna, citādi mēs finišētu vēl zemāk, turklāt arī situācija ar degvielu nebija laba. Jau agrāk teicu, ka nekad neskatos uz rezultātiem, bet gan potenciālu, ko varam sasniegt. Šodien trešā vieta nebija domāta mums.”

“F1LV

Par sacīkšu uzvarētāju pēc “Ferrari” neveiksmēm kļuva pagājušās sezonas čempions Luiss Hamiltons. Pēc finiša arī viņam par Leklerka sniegumu bija sakāmas tikai uzslavas, pieminot, ka viņam vēl sekos daudz uzvaru.  “Šonedēļ “Ferrari” ir satriecoši. Esmu pārliecināts, ka rezultāts viņus galīgi neapmierina. Šodien mums tiešām paveicās.

Neraugoties uz 10 punktu zaudēšanu (1. vietai piešķir 25 punktus, 3. vietai – 15), Leklerks kopvērtējumā apsteidzis savu komandas biedru Sebastianu Fetelu un pēc diviem posmiem ieņem ceturto vietu. No līdera Botasa viņu šķir 18 punkti.