“Ferrari” jauno braucēju akadēmijas zvaigzne Miks Šūmahers paziņojis, ka vēl nejūtas gatavs ienākt Formula 1 čempionātā jau 2020. gadā, pretēji saceltajai ažiotāžai ap septiņkārtējā F1 čempiona Mihaela Šūmahera dēlu.

Pagājušās sezonas Eiropas F3 čempions šonedēļ piedalījās Formula 1 testos Bahreinā, pavadot vienu dienu “Ferrari” un vienu dienu “Alfa Romeo” formulā. Debija pie F1 stūres notika divas dienas pēc viņa debijas posma Formula 2 čempionātā, kur abos braucienos Šūmahers iekļuva punktos.

Šis man ir pirmais gads Formula 2 čempionātā. Vispirms redzēsim, kā man tur ies. Vēlos ienākt F1 jau kā pilnībā gatavs braucējs, sagatavojoties pēc maksimālās programmas. Laiks rādīs, vai tas būs jau nākamgad, vai tuvāko gadu laikā. Vēlos karjeru veidot soli pa solim,” stāsta Šūmahers.

“F1LV

Runājot par gūto pieredzi pie Formula 1 stūres, vācietis atzīst: “Bremzēšana notiek daudz tālāk līkumā. Šķita, ka pirmajā līkumā varētu sākt bremzēt tikai 50 metrus pirms līkuma, lai gan, protams, tas ir neiespējami. Katrā mēģinājumā centos doties arvien tālāk un tālāk (pirms bremzēšanas), bet mašīna arī devās. Tādā veidā redzēju starpību. F1 mašīna ir tik sarežģīta. Nācās apgūt ļoti daudz jaunu lietu par to. Sarunas ar komandu un padomu izmantošana tiešām palīdzēja. Uzzināju ļoti daudz jauna, ko varēšu ik mirkli izmantot arī F2 sacīkstēs.”