Bijušais Formula 1 braucējs Niko Rosbergs atklājis, ka viņam esot piedāvāta iespēja startēt Vācijas salonautomobiļu čempionātā DTM, tomēr 2016. gada F1 čempions noraidījis piedāvājumu.

Rosbergs savu sacīkšu braucēja karjeru noslēdza pēc Formula 1 titula izcīnīšanas un pēc tam nav piedalījies pat zemāka līmeņa sacīkstēs. Šosezon Rosbergs kā eksperts pievienojās “Sky Sports F1” TV kanālam, bet ikdienā dalās savā viedoklī ar līdzjutējiem savā ‘Youtube’ kanālā un vada savu kartinga komandu.

Pērn DTM čempionātā tika uzsākta jauna tradīcija, katram autoražotājam ļaujot sezonas laikā uz kādu posmu pieteikt vēl vienu dalībnieku. “Audi” izvēlējās dot Matiasam Ekstromam iespēju aizvadīt atvadu sacīkstes, “BMW” pielāgoja savu mašīnu Aleksandra Zanardi vajadzībām, bet “Mercedes” mašīnā kāpa rallija leģenda Sebastians Ožjē.

“F1LV

Šogad “Mercedes” komanda pametusi čempionātu, bet viņu vietu ieņēmuši “Aston Martin”. Tomēr rūpnīca, kas uzrunājusi Rosbergu esot “Audi”.

Dīters Gass (“Audi” motorsporta daļas vadītājs) vaicāja, vai es nevēlētos startēt kādās sacīkstēs kā viesbraucējs. Es atteicos. Nevēlos to darīt. Tas, protams, būtu jautri, bet neuzturu vairs sevi tādā fiziskā formā. Formula 1 laikos ļoti daudz trenēju rokas un plaukstas. Vairs to nedaru, līdz ar to izdevība neizskatās tik laba,” skaidro 33 gadus vecais Rosbergs.

Pirms gada Rosbergs demonstrācijas brauciena ietvaros sēdās pie “Mercedes” Formula E mašīnas stūres un norāda, ka tieši šai virzienā DTM vajadzētu raudzīties. Kā potenciālie kandidāti uz viesbraucēja statusu ir “Audi” rūpnīcas pārstāvji Lukass di Grasi un Daniels Abts, kā arī “BMW” duets Aleksandrs Simss un Antonio Fēlikss da Kosta, kurš jau iepriekš startējis DTM. Tāpat netiek izslēgta iespējamība, ka ‘vēl vienu atvadu sacīksti’ aizvadīs Matiass Ekstroms.