Savā trešajā sezonā ar elektrību vadāmo mašīnu Formula E čempionātā pie uzvaras ticis “Jaguar” koncerns. Cīņā par uzvaru Mičs Evanss sekmīgi veica drosmīgu apdzīšanas manevru pret Andrē Lotereru, bet trešo vietu izcīnīja šīs sezonas debitants Stofels Vandurns.

Slapjie laika apstākļi un vēlāk žūstošā trase pamatīgi apgrūtināja čempionāta vadošo braucēju cīņu kvalifikācijā. Rezultātā virkne šīs sezonas spožāko braucēju palika otrajā desmitā – da Kosta 13., Bērds 14., di Grasi 15., Verņē 17, d’Ambrocio 20. vietā. Tikmēr pirmo starta rindu ieņēma “Techeetah” braucējs Andrē Loterers un “Jaguar” braucējs Mičs Evanss, kurš šajā nedēļas nogalē ticis pie jauna komandas biedra, jo komanda šķīrās no Formula E pirmā čempiona Nelsona Pikē Jr. Par viņa aizstājēju kļuva Alekss Linss, kuram devītā starta vieta tika atņemta, pārlieku liela jaudas patēriņa dēļ.

Sacīkšu startā Loterers un Evanss žūstošajā trasē savas pozīcijas saglabāja, bet uz trešo pozīciju pacēlās Stofels Vandurns. Ļoti trauksmains starts sanāca Hosē Marijam Lopesam. Pārlieku liels ātrums asa līkuma ieejā lika pazaudēt vairākas pozīcijas. Turpinājumā Lopess sadūrās ar Semu Bērdu, radot bojājumus “DS Virgin” mašīnai, bet tad nepagāja pat aplis, kad Lopess ieskrēja sienā. Šaurajā trases daļā uz to nepaguva noreaģēt Garijs Pafets un Žans Ēriks Verņē un ieskrēja priekšā esošajā formulā. Trase bija pilnībā nobloķēta un sacīkstes uz kādu laiku tika apturētas.

“F1LV

Sacīkstēm atsākoties, visa uzmanība tika veltīta cīņai par pirmo vietu. Epizodiski tajā centās iesaistīties arī Stofels Vandurns, tomēr galvenie notikumi tika pietaupīti pēdējiem apļiem. Evanss izmantoja uzbrukuma režīmu, lai nonāktu blakus Lotereram. Abi braucēji piedzīvoja kontaktu, taču turpināja cīņu. Evanss bija jaunais līderis un noturēja Lotereru sev aizmugurē, kad vācietis izmantoja uzbrukuma režīmus.

Negaidīts pavērsiens sekoja – uzbrukuma režīma aktivizēšanas zonu Evanss pameta priekšlaicīgi. Loterers nokļuva viņam cieši aizmugurē, turklāt viss liecināja, kad abu pozīcijas atkal samainīsies, kad Evanss sekmīgi aktivizēs uzbrukuma režīmu. Jaunzēlandietis par mata tiesu tomēr saglabāja vadību un izcīnīja savu pirmo Formula E uzvaru. Loterers finišēja trešajā vietā, bet Robins Frinss pēdējos apļos apdzina Sebastianu Buemi.

Loterera pole position un Evansa uzvara nozīmē, ka pirmajos septiņos čempionāta posmos gan kvalifikācijā, gan sacīkstēs uzvaras izcīnījuši septiņi dažādi braucēji no septiņām dažādām komandām.

Sacīkšu ātrāko apli sasniedza Loterera komandas biedrs Žans Ēriks Verņē. Francūzis tika sodīts par apdzīšanas manevru virtuālās drošības mašīnas fāzes laikā, ko izraisīja Felipes Masas apstāšanās, līdz ar to punktu par ātrāko apli izcīnīja Sebastians Buemi.

Čempionāta kopvērtējumā Mičs Evanss pacēlies uz ceturto vietu, par 4 punktiem atpaliekot no līdera Žeroma d’Ambrocio. Šogad vēl palikušas sacīkstes Parīzē, Monako, Berlīnē, Bernē un dubultposms Ņujorkā, taču matemātiski 11 braucēji saglabā izredzes atrasties kopvērtējuma vadībā jau pēc nākamā posma.