Dakaras rallija organizatori apstiprinājuši, ka rallijreids ticis pie jaunas mājvietas un jau nākamsezon risināsies Saūda Arābijā, pametot Dienvidamerikas kontinentu, kur sacensības notikušas kopš 2009. gada.

Pēc neoficiālas informācijas kļuvis zināms, ka līgums noslēgts uz pieciem gadiem. Pēc Bolīvijas un Čīles atteikšanās no organizatoriskās līdzdalības, rallijreids šogad notika Peru un izpelnījās samērā negatīvas atsauksmes no dalībniekiem par rīkotāju paveikto darbu. Pie tam vairums vadošo braucēju visās klasēs nāk no Eiropas vai Tuvajiem Austrumiem, padarot sagatavošanās un dalības procesu lētāku un vienkāršāku.

Saūda Arābijas Motorsporta federācijas prezidents Princis Kalids bin Sultans Abdullahs Al Faisals ziņo: “Es allaž esmu vēlējies piedalīties Dakarā, taču man vairs nebūs iespēju piepildīt šīs ambīcijas. Tā vietā esmu iesaistīts vēl lielāka sapņa īstenošanā – pirmoreiz atvest Dakaru uz Tuvajiem Austrumiem.

“F1LV

Vīzija un atbalsts no Viņa Augstības Prinča Muhameda bin Salmana un valsts sporta komitejas prezidenta Abdula Aziza bin Al Turki Al Faisala pārliecība bija galvenie faktori, kas mums ļāva tikt pie tiesībām rīkot šāda mēroga sacensības.

Mēs apsolām sniegt dalībniekiem jaunus izaicinājumus, piedāvājot majestātiskus un noslēpumainus maršrutus Rub al-Khali tuksnesī. Reljefa dažādība un valsts vide ļaus braucējiem izdzīvot unikālu piedzīvojumu.

Pasākuma organizatori sīkāku informāciju par 2020. gada Dakaras rallijreida norisi publicēs 25. aprīlī Al-Kidijā.

Dakaras rallijs pirmoreiz notika tālajā 1979. gadā. Maršruts veda no Parīzes līdz Senegālas galvaspilsētai Dakarai. Gadu gaitā maršruts regulāri mainījies, bet pēc terorisma draudu pastiprināšanās Ziemeļāfrikā, rallijs tika pārcelts uz Dienvidameriku, saglabājot  tā sākotnējo nosaukumu.