Septiņkārtējā F1 čempiona Mihaela Šūmahera bijušais menedžeris Villijs Vēbers paziņojis, ka tieši Mihaels būtu kļuvis par sava dēla Mika menedžeri, ja nebūtu piedzīvojis smago slēpošanas negadījumu 2013. gadā.

Mihaels ļoti vēlējās palīdzēt viņam iekļūt F1 un menedžēt dēla karjeru līdzīgi, kā es menedžēju viņu. Tās būtu stāsta beigas. Viņam tas patiktu,” atzīst 77 gadus vecais Vēbers.

Šobrīd Mika Šūmahera karjeru pārrauga Sabīne Kema, kura pirms tam strādāja arī ar Mihaelu viņa sacīkšu karjeras beigu daļā, kā arī turpina pildīt savus pienākumus pēc leģendārā braucēja smagās galvas traumas.

“F1LV

Mihaels zin visu. Viņš saprot, ar kurām komandām runāties un kā tas viss strādā, jo pats izgāja tam cauri. Tās bija viņa ambīcijas. Tēva dēļ Mikam jāvelk smags vezums. Cilvēki viņu vienmēr salīdzinās ar Mihaelu un saka: “Viņa uzvārds ir Šūmahers, viņam jāsasniedz tādi paši rezultāti kā tēvam,” kas nav viegls uzdevums tik jaunam puisim. Ja viņam līdzās būtu bijis Mihaels, tam būtu pilnīgi cita nozīme, taču šobrīd Miks daudzu cilvēku acīs reprezentē savu tēvu. Tā ir problēma. Visi viņus salīdzina un gaida tādus pašus sasniegumus,” turpina Villijs Vēbers, kuram vairs nav nekādas koleģiālas saistības ar Šūmaheru ģimeni.

Man bija jāatrod beigas tam visam. Mocījos kā suns kādus trīs mēnešus pēc negadījuma. Lai kurp dotos, cilvēki man saka: “Tu esi Villijs Vēbers. Kā iet Šūmaheram?” Tai mirklī iekšēji viss sākas no jauna. Ceru, ka Mihaels izķepurosies, cik drīz vien iespējams, lai es varētu viņu apskaut. Tā ir mana lielākā vēlēšanās.”

Miks Šūmahers pērn pēc blāva sezonas sākuma izcīnīja vairākas spožas uzvaras un kļuva par Eiropas F3 čempionu. Šogad sadarbība ar “Prema Racing” komandu tika turpināta Formula 2 čempionātā, kur Bahreinas posmā savā debijā Šūmahers iekļuva punktos abos braucienos.