Francijas galvaspilsēta Parīze ir viena no tūristu visapmeklētākajām pilsētām visā pasaulē. Šodien šeit sabraukušajiem tika sniegta vēl viena atrakcija – Parīzes ePrix izcīņa. Mainīgos laikapstākļos ļoti haotiskā posmā pie uzvaras pirmoreiz karjerā tika Robins Frinss.

Lai gan daudziem skatītājiem Formula E šodien palika F1 un rallijkrosa ēnā, tomēr tas nemazināja drāmu, kas bija vērojama salijušajās Parīzes ielās. Kvalifikācijā nepārspēts palika “Mahindra” braucējs Paskāls Verleins, kamēr viņa komandas biedrs Žeroms d’Ambrocio ierindojās 6. vietā. Vēlāk atklājās, ka abām mašīnām nav ievēroti noteikumos norādītie riepu spiedieni un pole position nonāca Olivera Roulanda rokās, kamēr startā viņam blakus nostājās komandas biedrs Sebastians Buemi.

Roulands nosargāja vadību startā aiz drošības mašīnas, taču izslīdēja vēl pirms pirmā apļa beigām. Robins Frinss cieši sekoja jaunajam līderim Buemi. Sestajā aplī arī Buemi pieļāva kļūdu, taču spēja tomēr iegriezt līkumā. Viņa mašīnas aizmugure saskārās ar Frinsa priekšējo antispārnu, radot bojājumus “Virgin Racing” mašīnai. Pāris apļus vēlāk Frinss tomēr tika garām “Nissan” formulai pirms Buemi ar cauru riepu devās boksos.

Drīz vien pār žūstošo trasi atkal pārgāja spēcīga lietus mākonis. Vairumam braucēju bija problēma noturēties trasē. Felipe Masa zaudēja cerības uz pjedestālu pēc sagriešanās, bet pāris apļus vēlāk cieta arī no Olivera Tērvija trieciena. Uz trešo vietu aiz Frinsa un Andrē Loterera pacēlās Daniels Abts. Vadošo trio iekrāja pamatīgu pārsvaru, tomēr sacīkšu otrajā pusē nemitīgi bija vērojami virtuālās vai reālās drošības mašīnas periodi.

Kamēr Žeroms d’Ambrocio sadūrās ar Semu Bērdu, viņiem tieši aizmugurē Roulands izsita Simsu, bet Evanss un Verleins iebrauca drošības kabatā, lai izvairītos no avārijas. Dažus apļus vēlāk optimistisks manevrs no Mortaras puses lika sacīksti barjerās noslēgt gan viņam, gan Aleksam Linsam. d’Ambrocio centieni iegūt punktus no pēdējās starta rindas noslēdzās pēdējā restartā, kad viņa formula ieslīdēja barjerā. Rezultātā cieta arī aizmugurē esošais Lopess.

Tomēr peletona priekšgalā Frinss ar bojātu antispārnu aukstasinīgi sasniedza finiša karogu pirmajā vietā. Tas nozīmē, ka sezonas pirmajos 8 posmos uzvaras izcīnījuši 8 dažādi braucēji no 8 valstīm. Pirmā uzvara karjerā ļāvusi Frinsam pārņemt vadību arī čempionāta kopvērtējumā. Nākamais posms pēc 2 nedēļām risināsies Monako.

Grafiks: FIA Formula E
Grafiks: FIA Formula E