Pirmoreiz pasaules ralljkrosa čempionāta vēsturē pie dubultuzvaras tikuši vienas ģimenes pārstāvji. Timijs Hansens kļuva par Katalonijas posma uzvarētāju, kamēr viņa jaunākais brālis Kevins finālā pārspēja Andreasu Bakerudu cīņā par otro vietu.

Pretēji sākotnējām prognozēm, lietus nedēļas nogales laikā tā arī neatnāca. Timijs Hansens savu pārākumu nodemonstrēja visas nedēļas nogales garumā – zviedrs uzvarēja visos četros kvalifikācijas braucienos, kā arī pārliecinoši kontrolēja notikumu attīstību pusfinālā un finālā.

Jānis Baumanis cīnījās ar jaunā spēkrata pielāgošanu Barselonas trasei, tomēr prata atrast pareizos risinājumus. Pirmajos divos braucienos padevās samērā labi starti un tika izcīnīta attiecīgi 8. un 7. vieta, bet šodien pozitīvā līkne turpinājās – 7. vieta trešajā kvalifikācijā kopējā ieskaitē, bet noslēdzošajā kārtā Jānim izdevās uzvarēt savu braucienu un kvalifikāciju noslēgt sestajā vietā. Pusfinālā džokera sekcija tika atlikta uz pēdējo apli. No tās Baumanis pamattrasē atgriezās 4. vietā, taču prata apdzīt Kristianu Sabo un izraut vietu finālā. Tajā Jānim labākais starta reakcijas laiks, taču bojājumi mašīnai liedza pacīnīties par ko vairāk.

“F1LV

Starp 19 dalībniekiem bija atrodams arī seškārtējā olimpiskā čempiona treka riteņbraukšanā Krisa Hoja vārds. Kā jau sagaidāms, britu veterāna rezultāti ievērojami atpalika no vadošo sportistu sasniegtā un situāciju neuzlaboja viens pāragrs starts, kā arī sadursme ar Baumaņa komandas biedru Pāsonenu. Hojam gan izdevās izcīnīt 15. vietu un nopelnīt divus punktus čempionāta kopvērtējumā.

Pēdējā, 19. vietā palika 72 gadus vecais Herve Lemonjē, kura mašīna pirmajā kvalifikācijas kārtā apmet daļēju kūleni un palika augšpēdus. Sportists negadījumā traumas neguva, tomēr izstājās no tālākas cīņas.

Čempionāta kopvērtējumā Baumanis ar 36 punktiem ieņem ceturto vietu aiz Kevina Hansena (56), Niklasa Gronholma (48) un šīs dienas uzvarētāja Timija Hansena (38).

Nākamais posms Beneluksa RX pēc divām nedēļām risināsies Spa trasē, kur uz starta stāsies arī 2016. gada pasaules čempions Matiass Ekstroms.

Grafiks: FIA World Rallycross
Grafiks: FIA World Rallycross