Lai gan Azerbaidžānas Gran Prix izcīņa nebija pārpildīta ar sadursmēm un avārijām kā citus gadus, tomēr par ļoti īpatnēju situāciju parūpējas Daniels Rikjardo.

Cenšoties apsteigt priekšā braucošo Daņilu Kvjatu, Rikjardo, bremzējot pirms pagrieziena, sabloķēja savas mašīnas priekšējos riteņus. Ierakstīties līkumā vairs nebija iespējams un Rikjardo “Renault” formula devās uz drošības kabatu. Ārmalā palikušais Kvjats spēja izvairīties no sadursmes, taču arī viņam nepietika vietas, lai veiktu pagriezienu. Krievu sportists vēlneko nepaguva izdarīt, kad Rikjardo ieslēdza atpakaļgaitu, sadūrās ar Kvjata “Toro Rosso” mašīnu, radot bojājumus abiem spēkratiem. Tā rezultātā gan Kvjats, gan Rikjardo no sacīkstēm izstājās.

Tiesnešiem nevajadzēja daudz laika, lai atzītu Rikjardo par vainīgu. “Renault” braucējam piešķirti divi soda punkti, kā arī trīs starta pozīciju sods uz nākamo posmu Barselonā. Pēc sacensībām Rikjardo atvainojās Kvjatam par savu rīcību.

Protams, nejūtos labi par notikušo. Līdz tam mums gāja diezgan labi. Spējām kāpināt tempu un noķert Daņilu. Pamanīju izdevību un nolēmu doties pēc tās. Trešajā pagriezienā allaž ir šauri. Domāju, ka man izdosies iespraukties. Tad riteņi nobloķējās un es neiebraucu līkumā. Kad iebraucu drošības kabatā, steidzami centos minimizēt zaudēto laiku. Ieslēdzu atpakaļgaitu un sāku braukt. Man nebija ne jausmas, ka viņš tur būs. Steiga mani apturēja no situācijas aplūkošanas un novērtēšanas,” stāsta Rikjardo, kurš 2015. gadā kopā ar Kvjatu brauca “Red Bull” komandā.