Svētdien Barselonā tika aizvadīts pasaules rallijkrosa čempionāta posms. Par prieku Latvijas līdzjutējiem gan Jānim Baumanim, gan Vasīlijam Grjazinam izdevās sasniegt finālu. Ieskatīsimies aizraujošākajos faktos no aizvadītā posma.

#1 Jānis Baumanis kļuva par pirmo latviešu rallijkrosa braucēju, kurš sezonu uzsācis ar dalību finālā abos pirmajos posmos. 2014. gadā Reinim Nitišam izdevās kvalificēties finālam gan Montalegrē, gan Lidenhilā, taču Lielbritānijā uz fināla nestājās tehnisku problēmu dēļ.

#2 Baumanis ne tikai piedalījās finālā, bet sasniedza arī labāko fināla starta reakcijas laiku. Viņam tas izdevās jau otro posmu pēc kārtas. Jāpiebilst, ka Baumaņa starta reakcija bija nepārspēta arī viņa vienīgajā finālā pērn Kanādas posma laikā.

“F1LV

#3 Ceturtajā kvalifikācijas kārtā Jānis izcīnīja uzvaru savā braucienā. Šī bija 20. reize viņa karjerā, kad pasaules čempionāta brauciena finiša karogs sasniegts pirms visiem saviem konkurentiem.

Foto: Tom Banks

#4 RX2 ieskaitē piekto vietu izcīnīja “SRT” komandas braucējs Vasīlijs Grjazins. Abās iepriekšējās sezonās Grjazins sezonas kopvērtējumā ieņēma to pašu vietu, ko sezonas pirmajā posmā (7. vietu 2017. gadā, 5. vietu 2018. gadā). Cerēsim, ka šogad līkni izdosies pagriezt pozitīvā virzienā un pacīnīties par vēl augstākām pozīcijām.

#5 Pirmoreiz pasaules čempionātā rallijkrosā dubultuzvaru izcīna brāļi. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Timijs Hansens, bet otro vietu ieguva Kevins Hansens. FIA rīkotajos čempionātos tas līdz šim izdevies tikai brāļiem Šūmaheriem Formula 1 sacīkstēs.

#6 Tikai trešo reizi čempionāta vēsturē kādam braucējam izdevies aizvadīt perfektu nedēļas nogali, uzrādot labāko rezultātu visās 4 kvalifikācijās, kā arī uzvarot savu pusfinālu un fināla braucienu. Pirms Hansena to 2016. gadā Norvēģijā paveica Andreass Bakeruds, bet divus gadus vēlāk turpat nepārspēts palika Johans Kristofersons.

#7 Timijs Hansens nebija ticis pie uzvaras kopš 2016. gada Kanādas posma jeb 994 dienas. Tā ir lielākā laika starpība starp divām secīgām uzvarām pasaules čempionāta vēsturē.

#8 Savu debiju pasaules čempionātā piedzīvoja bijušais treka riteņbraucējs Kriss Hojs. Viņš kļuva par pirmo olimpisko čempionu, kurš startējis pasaules rallijkrosa čempionātā. Ātruma ziņā Hojs ievērojami atpalika no līderiem, taču spēja sasniegt finišu visos četros braucienos un izcīnīt divus punktus čempionāta kopvērtējumā.

Foto: FIA World Rallycross

#9 72 gadu 3 mēnešu un 19 dienu vecumā Herve ‘Napiks’ Lemonjē laboja pašam piederošo rekordu kā visu laiku vecākais sacensību dalībnieks. Viņa cīņa beidzās vēl īsti nesākusies – kūlenis Q1 liedza piedalīties atlikušajos braucienos, tomēr ‘Napiku’ uz starta redzēsim jau nākamajā posmā Spa.

#10 Visu finālistu vecums bija 20 līdz 27 gadu robežās, bet vidējais vecums bija 25 gadi 2 mēneši un 18 dienas. Šis ir otrais visu laiku jaunākais fināla braucēju sastāvs aiz 2014. gada Argentīnas posma, kad sešu ātrāko braucēju vidējais vecums bija 24 gadi 5 mēneši un 17 dienas. Šāda situācija radusies, pateicoties 40-gadnieku Matiasa Ekstroma, Petera Solberga un Sebastjēna Lēba aiziešanas no čempionāta.