Pagājušā gada Lemānas 24 stundu brauciena uzvarētājs un divkārtējais Formula 1 čempions Fernando Alonso paziņojis, ka pēc 2018./2019. gada WEC supersezonas noslēguma pametīs čempionātu, lai meklētu jaunus karjeras izaicinājumus.

Alonso “Toyota” komandai pievienojās uz šo sezonu, kas tika uzsākta 2018. gada pavasarī un noslēgsies 15.-16. jūnijā Lemānā. Pirms tam vēl šo sestdien Alonso jāaizvada 6 stundu sacīkstes Spa, kur viņa, Sebastiana Buemi un Kazuki Nakadžimas pārstāvētajai ekipāžai ir izredzes nodrošināt čempiona titulu.

Izbaudīju iespēju būt daļai no “Toyota Gazoo Racing” izturības sacīkšu komandas, taču šai nodaļai tiek likts punkts. Uzvara Lemānā ir viens no maniem karjeras spilgtākajiem sasniegumiem un daļa no izaicinājuma sasniegt ‘Triple Crown’. Allaž atcerēšos kopīgi gūto panākumu. Nu ir laiks pieņemt jaunus izaicinājumus kopā ar “Toyota Gazoo Racing”,” stāsta Fernando Alonso. Pēc nesen aizvadītajiem testiem ar “Hilux” modeli, tiek pieļauta ispēja, ka spāņu autosportists varētu piedalīties Dakaras rallijreidā.

“F1LV

Par Alonso aizstājēju kļūs 2015. un 2017. gada čempions Brendons Hārtlijs, kurš pēc “Porsche” aiziešanas no čempionāta pavadīja nedaudz vairāk kā sezonu Formula 1 čempionātā “Toro Rosso” komandas sastāvā, bet 15. martā palīdzēja “SMP Racing” komandai 1000 jūdžu Sebringas sacīkstēs finišēt 3. vietā aiz abām “Toyota” ekipāžām.

Pārējie “Toyota” braucēji Sebastians Buemi, Kazuki Nakadžima, Maiks Konvejs, Kamui Kobajaši un Hosē Marija Lopess saglabājuši savu vietu komandā uz nākamo sezonu.

Brendons Hārtlijs: “Zinu, cik profesionāla un motivēta šī komanda ir, jo cīkstējos ar viņiem vairāku gadu garumā, tādēļ esmu priecīgs, ka varu viņiem pievienoties. Esmu pārliecināts, ka izturības sacīkstēs atgriezīšos kā vēl pilnvērtīgāks braucējs pēc pavadītā laika F1. Ļoti gaidu, kad varēšu doties trasē un nostiprināt attiecības ar savu jauno komandu.