Luiss Hamiltons izplatījis paziņojumu, ka vegānisms palīdzējis viņam kļūt veselīgākam un laimīgākam. “Mercedes” braucējs nožēlo, ka šādu diētu un dzīvesstilu nesāka piekopt ātrāk.

Formula 1 čempionātā pirms 2019. gada sezonas tika veiktas izmaiņas noteikumos, ieviešot minimālo braucēja svaru kopā ar mašīnas sēdekli, kam jābūt vismaz 80 kilogramiem. Tā rezultātā raženākie braucēji vairs nezaudē tik daudz laika, bet kalsnākie sportisti var atļauties bagātīgākas maltītes un nepakļaut sevi riskam ar nesabalansētu uzturu. “Mercedes” braucējs Luiss Hamiltons izmantojis šīs izmaiņas, lai pieņemtos svarā no 68 līdz 75 kilogramiem.

Palielināt svaru bija viegli, pat piekopjot vegānismu. Cilvēki saka, ka viņi nevarētu pāriet uz šādu diētu olbaltumvielu trūkuma dēļ. Manā uzturā ir daudz olbaltumvielu, turklāt esmu uzaudzējis muskuļus. Esmu veselīgāks un laimīgāks. Vēlos, kaut būtu to sācis agrāk,” stāsta “Mercedes” braucējs.

“F1LV

Luiss Hamiltons vegānismu piekopj jau vairākus gadus, lai gan arī iepriekš dzīvnieku izcelsmes produktus uzturā lietoja samērā maz. Arvien biežāk pieckārtējais pasaules čempions parādās ar dabas un dzīvnieku aizsardzību saistītos pasākumos.

Katrs gaļas, vistas vai zivs gabals, ko apēdat, visi ādas vai kažoka izstrādājumi, ko lietojat, nāk no dzīvniekiem, kuri tikuši mocīti, atņemti ģimenēm un brutāli noslepkavoti. Mums katram ir tiesības izvēlēties. Ja jums tas nesagādā problēmas, tad viss ir kārtībā, taču es izvēlos mīlēt, saprast, ko es atbalstu un nevēlos atbalstīt kompānijas, kas moka un nogalina dzīvniekus.”