Valteri Botass vēlreiz pierādījis savu lielisko formu, pārspējot Luisu Hamiltonu un izcīnot pole position Barselonas trasē notiekošajā Spānijas Grand Prix izcīņā.

Ļoti neveiksmīga pirmā kvalifikācijas kārta izvērtās “Renault” braucējam Niko Hulkenbergam. Vācu braucējs sabloķēja savas mašīnas riteņus pirms ceturtā pagrieziena un izslīdēja no trases. Lai gan Hulkenbergs ieskrēja barjerās, viņam izdevās atgriezties trasē un komanda salaboja viņa mašīnu, lai pagūtu atgriezties trasē. Hulkenbergs tomēr palika pirmais aiz strīpas. Q1 savu cīņu noslēdza arī Lenss Strols, Antonio Džiovinaci un abi “Williams” braucēji. Džordžam Raselam pēc avārijas treniņos tika mainīta pārnesumkārba, līdz ar to viņš saņēmis 5 pozīciju sodu. Britu debitants pamanījās sagriezties arī kvalifikācijā.

Otrajā sesijā ļoti vāju apli veica “Ferrari” braucējs Šarls Leklerks. Talantīgajam braucējam labāko desmitniekā izdevās iekļūt tikai ar pēdējo apli, finiša līniju šķērsojot pēc rūtotā karoga izkāršanas. Labāko desmitniekā nespēja iekļūt Noriss, Albons, Saincs, Raikonens un Peress, kamēr satriecošu ātrumu demonstrēja “Mercedes”.

“F1LV

Cīņā par pole position Hamiltons pieļāva kļūdu un savu pirmo apli veica 0,6 sekundes lēnāk par Botasu. Šarls Leklerks savu pirmo mēģinājumu veica tikai tad, kad konkurenti jau devās boksos, tomēr ar atšķirīgu stratēģiju neko nespēja padarīt, paliekot 5. vietā. Pēdējās minūtēs rezultāti diez ko nemainījās un Botass izcīnīja pole position. Lielisks sniegums arī “Haas” komandas izpildījumā – Grožāns un Magnusens sacīkstes sāks no ceturtās rindas.

Spānijas Grand Prix izcīņas starts tiks dots rītdien pl. 16:10.

Grafiks: FIA