Francūzis Žans Ēriks Verņē izcīnījis panākumu Monako ielu trasē notiekošajās Formula E sacensībās. Uzvara ļāvusi pagājušās sezonas čempionam atgriezties kopvērtējuma vadībā.

Jau atkal lielisks kvalifikācijā bija Olivers Roulands trešo reizi pēdējo četru posmu laikā saņemot 3 punktus par pole position. Diemžēl Aleksandra Simsa izsišana pagājušajā posmā Parīzē ‘vainagojās’ ar trīs starta pozīciju sodu. Žans Ēriks Verņē un Paskāls Verleins ieņēma pirmo starta rindu, kamēr nekorekta jaudas limita izvēle lika Mičam Evansam saņemt trešo brīdinājumu un pārvērst otro starta pozīciju divpadsmitajā.

Startā līderi pozīcijas saglabāja, taču Paskāls Verleins pieļāva kļūdu, ļaujot Roulandam un Felipem Masam tik viņam garām. Vadošo kvartets pārliecinoši iekrāja pārsvaru pār konkurentiem un pozīcijas sadalīja savā starpā. Lai gan Roulands vairākkārt izskatījās ātrāks par Verņē, bet Verleins pār Masu, tomēr ne vienam, ne otram priekšā esošo braucēju neizdevās apsteigt pat ar ‘uzbrukuma režīma’ palīdzību.

Daudz vairāk izmaiņu bija vērojamas cīņā par pārējām pozīcijām. Sebastians Buemi finišēja piektais, tomēr lielāko daļu brauciena viņš pavadīja aizsargājot savu pozīciju. Pēdējos apļos tā bija jāsarga no lielisku un pārdrošu braucienu aizvadošā Sema Bērda. Brits paguva apsteigt astoņus konkurentus un pakāpties no 14. starta pozīcijas līdz sestajai vietai, taču caura riepa un nonākšana barjerā ēdējā aplī lika BĒrdam atkal palikt ‘uz nullītes’.

Līdz ar to sestais finišēja Antonio Fēlikss da Kosta. Lielu lomu spēlēja viņa komandas biedrs Aleksandrs Simss – abi “BMW” braucēji apmainījās pozīcijām, lai da Kosta lietderīgāk izmantotu savu ‘uzbrukuma režīmu’. Pēc sacīkstēm da Kosta gan saņēma diskvalifikāciju par tehnisko noteikumu pārkāpumu.

Simsa problēmas sākās sacīkšu otrajā pusē – vispirms mēģinājums ieņemt ārmalu, nezinot, ka tur jau atrodas di Grasi beidzās ar sadursmi un “Audi” braucēja izstāšanos, bet tad viņu izsita pagājušā posma uzvarētājs Robins Frinss, kura “Virgin” braucienu beidza ar aizlauztu priekšējo riteni.

Lielisku sniegumu demonstrēja arī Verņē komandas biedrs Andrē Loterers. Pēc avārijas kvalifikācijā viņam bija jāstartē no 20. pozīcijas. Satriecošs pirmais aplis, izvairīšanās no liekiem kontaktiem un lielisks temps ļāva Lotereram aizcīnīties līdz devītajai vietai.

Atkārtojot Sanjas ePrix panākumu Verņē kļuvis par pirmo braucēju, kurš šajā Formula E sezonā ticis pie divām uzvarām. Kopvērtējumā “Techeetah” braucējs ir līderis ar 87 punktiem. ar punktu mazāk bez uzvarām ir Lotereram, bet tālak seko Frinss (81), da Kosta (70), di Grasi (70), Evanss (69) un d’Ambrocio (65).

Līdz sezonas beigām atlikušas vairs tikai četras sacīkstes. Nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies Berlīnē, bet vasarā gaidāms Bernes ePrix un dubultposms Ņujorkā.

Monako ePrix rezultāti

V.  Braucējs  Komanda Rezultāts
1  Jean-Eric Vergne  Techeetah 51 aplis
2  Oliver Rowland  Nissan e.dams 0.201
3  Felipe Massa  Venturi 1.261
4  Pascal Wehrlein  Mahindra Racing 1.439
5  Sébastien Buemi  Nissan e.dams 6.215
6  Mitch Evans  Jaguar Racing 16.213
7  Daniel Abt  Team Abt 16.400
8  Andre Lotterer  Techeetah 16.848
9  Alex Lynn  Jaguar Racing 18.112
10  Stoffel Vandoorne  HWA AG 18.551
11  Jose Maria Lopez  Dragon Racing 18.860
12  Jérôme d’Ambrosio  Mahindra Racing 21.488
13  Gary Paffett  HWA AG 21.853
14  Alexander Sims  Andretti Autosport 26.934
15  Tom Dillmann  NIO Formula E Team 31.861
16  Sam Bird  Virgin Racing 1 aplis
NF  Robin Frijns  Virgin Racing 5 apļi
NF  Oliver Turvey  NIO Formula E Team 19 apļi
NF  Lucas di Grassi  Team Abt 20 apļi
NF  Edoardo Mortara  Venturi 22 apļi
NF  Maximilian Gunther  Dragon Racing 22 apļi
DQ  Antonio Felix da Costa  Andretti Autosport 15.956