Paralēli Spānijas Grand Prix izcīņai šonedēļ Barselonas trasē aizvadītas arī jauno talantu cīņas Formula 2 čempionātā, kā arī atklāta Formula 3 sezona.

Formula 2 sacīkšu pirmajā braucienā uzreiz nācās palikt bez diviem spožiem uzvārdiem, jo trases piektajā pagriezienā izslīdēja Džuliano Alezī un Miks Šūmahers. Ar to vien pirmā apļa drāma nebeidzās, jo Dorians Bokolači kļūdījās bremzēšanā un sadūrās ar pole position ieguvēju Luku Giotto. Viņa komandas biedrs Guanju Žou veica ātru pitstopu un vairākus apļus kontrolēja brauciena tempu, tomēr tad nācās atzīt Nikolā Latifi pārākumu, bet pēdējos apļos uz otro pozīciju pakāpās Džeks Eitkens. Giotto lieliski atguvās pēc sadursmes un piespiedu pitstopa un finišēja 4. vietā.

“F1LV

Otrajā braucienā pirmo starta rindu ieņēma divi briti – Kalums Ailots un Džordans Kings. Iebraucot pirmajā pagriezienā, abi jau bija zaudējuši pozīcijas Antuānam Ubēram un Nikam de Vrīsam. Jau pirmajā aplī ar pamatīgām liesmām nodega Nobuharu Macušitas mašīnas dzinējs. Pēc drošības mašīnas fāzes Ubērs zaudēja vadību de Vrīsam pie pirmās izdevības izmantot DRS sistēmu, bet turpinājumā piekāpās arī Ailotam un Giotto. Lielisks pēdējais aplis padevās “UNI-Virtuosi” komandai – Giotto apsteidza 2. vietā braucošo Ailotu, bet Žou cīņā par ceturto vietu tika garām Ubēram. Spraigi notikumi cīņā par pēdējo pieejamo punktu, kur Miks Šūmahers neatstāja vietu Eitkenam un vēlāk izmantoja drošības joslu, lai nosargātu pozīciju. Miks finišēja astotais, taču saņēma sodu un tika klasificēts 12. vietā ārpus punktu zonas.

Pēc trim posmiem Nikolā Latifi ir kopvērtējuma līderis ar 93 punktiem. Viņam seko Giotto (67), de Vrīss (63) un Eitkenss (62), bet labāko piecinieku noslēdz Žou (34).

Eiropas F3 un GP3 apvienotajā Formula 3 čempionātā sezona uzsākta tikai tagad. “Prema” braucējs Roberts Švarcmans izcīnīja pole position, taču viņš startā neko nespēja padarīt 17 gadus vecajam dāņu brīnumbērnam Kristianam Lundgardam, kurš aiztraucās visiem garām un finišēja pirmajā vietā. Uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena viņam gan nebija lemts kāpt. Tiesneši piešķīra 5 sekunžu sodu par nepietiekamu ātruma samazināšanu virtuālās drošības mašīnas fāzes laikā un uzvara tika Švarcmanam. Labāko trijnieku noslēdza Markuss Armstrongs.

Otrajā braucienā Jehans Daruvala apsteidza pole position ieguvēju Niko Kari. Tikmēr dramatiski notikumi risinājās cīņās ārpus punktu zonas. Sadursmes rezultātā jau pirmajā sektorā izstājās četri braucēji – Hjūzs, Petrovs, Himans un Jifei. Drošības mašīna drīz vien bija vajadzīga vēlreiz, kad Aleksa Peroni īpatnējais manevrs, dodoties ārmalā, rezultējās sadursmē ar Simo Lāksonenu. Daruvala noturēja pirmo vietu, kamēr igaunis Juri Vips pēc blāva brauciena sākuma prata saņemties, apsteigt vairākus konkurentus un finišēt otrajā vietā priekšā Kari, Švarcmanam, Armstrongam un Lundgardam.

Formula 2 nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies Monako, bet Formula 3 braucējiem būs jāpaciešas līdz 22. un 23. jūnijam, kad sacensības risināsies Pola Rikāra trasē, Francijā.