Ilgi gaidītās baumas par Nīderlandes Grand Prix atgriešanos Formula 1 kalendārā šodien oficiāli apstiprinātas. Jau nākamgad F1 kalendāru papildinās Zandvortas trase.

F1 sacīkstes Zandvortā risinājās no 1952. līdz 1985. gadam, taču straujais F1 popularitātes vilnis Maksa Verstapena pārstāvētajā Nīderlandē palīdzējis leģendārajai trasei atgriezties kalendārā.

Jaunais līgums noslēgts uz vismaz trim gadiem un F1 spēkrati te atgriezīsies nākamā gada maijā. Par sacensību galveno atbalstītāju kļūs dzērienu ražošanas uzņēmums “Heineken”.

Līdz šim sezonas pirmais posms Eiropā regulāri risinājās Barselonas trasē, Spānijā, taču līdz ar Fernando Alonso aiziešanu no čempionāta, interese par F1 sacensībām Spānijā ir strauji kritusies.

Zandvorta nebūs vienīgais jaunums 2020. gada kalendārā, jo to papildinās arī Vjetnamas GP Hanoi ielu trasē. “Liberty Media” vadītājs Čeiss Kerijs sola, ka divu jaunu trašu pievienošana liks atteikties no divām pašlaik kalendārā esošām trasēm. Bez Barselonas līgums par Grand Prix rīkošanu šogad beidzas arī Silverstounai, Mehiko un Hokenheimai.

Zandvortas trase arī pēdējos gadus tika aktīvi izmantota augstākā līmeņa salonautomobiļu un junioru formulu sacensību rīkošanai.