Risks, dodoties boksos pēc slapjā laika riepām, atnesis pirmo uzvaru britu autosportista Billija Mongera karjerā pēc šaušalīgās 2017. gada avārijas, kurā talantīgais braucējs zaudēja abas kājas.

Liktenīgo avāriju pirms diviem gadiem Mongers piedzīvoja britu F4 čempionātā, tomēr pēc tam nokļuva preses uzmanības centrā, pateicoties savai apņēmībai atgriezties motorsportā un turpināt uzsākto ceļu pretim F1. Pērn Mongers ieguva sesto vietu britu F3 čempionātā, bet šogad pārcēlas uz Euroformula Open.

Sezonas pirmajās trīs sacīkstēs Mongers augstāk par devīto vietu nespēja tikt, kamēr uzvaras guva Eiropas F3 līmeni izbaudījušie Liams Lousons un Marino Sato. Viss mainījās šodien Po ielu trasē. 20 gadus vecais Mongers kvalificējās 11. vietā, taču laicīgi noreaģēja uz pirmajām lietus pilēm un devās boksos mainīt slikus pret lietus riepām jau iesildīšanās apļa beigās.

“F1LV

Stratēģija vainagojās panākumiem – Mongers ātri vien prata apsteigt konkurentus vienu pēc otra līdz nonāca sekundes attālumā no abiem līderiem Džuliana Hansesa un Liama Lousona. 17 gadus vecais jaunzēlandietis centās apsteigt Hansenu, taču abi sadūrās, paverot Mongera priekšā brīvu trasi. Avārijas dēļ trasē devās drošības mašīna, bet restartā Mongers noturēja komandas biedru Nikolai Kjergārdu sev aizmugurē. Trešais finišēja Juki Cunoda no Japānas, kurš boksos devās, kad Mongers viņam jau bija ticis garām.

Trešais no deviņiem čempionāta posmiem nākamnedēļ risināsies Hokenheimā. Uzvara ļāvusi Mongeram pakāpties uz sesto vietu čempionāta kopvērtējumā. Līderis joprojām ir Lovsons (64), viņam seko Sato (58), Dunners (55) un Cunoda (42).

Pēdējo gadu laikā Euroformula Open čempionātā startējuši vairāki augsta līmeņa autosportisti – IndyCar spīdeklis Koltons Herta, DTM pārstāvji Daniels Hunkadelja un Ferdinands Habsburgs, kā arī šī gada F2 pārstāvji Džeks Eitkenss un Tatjana Kalderona.