Pieckārtējais Formula 1 čempions Luiss Hamiltons paviesojies pie populārā sarunu šova vadītāja Deivida Letermana viņa jaunākajā raidījumā “My Next Guest Needs No Introduction”, kur Hamiltons atklāti stāstījis par psiholoģiskajām bedrēm, kuras viņam nākas piedzīvot kā sportistam.

Saruna notika vēl pirms sezonas sākuma, bet “Netflix” platformā tika publicēta 31. maijā, tomēr sava satura dēļ savu aktualitāti nav zaudējusi.

Psiholoģiskajā ziņā nākas piedzīvot ļoti augstas virsotnes ar uzvarām un panākumiem, taču sekojošie kritieni ir daudz lielāki. Es bieži par to neesmu runājis, tomēr diezgan bieži nākas izciest psiholoģiskas nestabilitātes un saturēt sevi kopā, kad iekrīti bedrē, kas atlētiem ir neizbēgami. Ja esi veiksmīgs, spēsi atrast spēku šādos brīžos. Viss ir atkarīgs no tā, kā piecelies, nevis kā nokrīti,” stāsta “Mercedes” braucējs.

“F1LV

Runājot par dienu, kad nāksies likt punktu savam piedzīvojumam, Hamiltons to pagaidām atlicis uz vēlāku laiku: “Mihaels beidza 38 gados. Man ir 33. Uzskatu, ka vēl joprojām varu turpināt vismaz piecus gadus. Esmu neiedomājami motivēts uzvarēt. Manī vēl dzirkst uguns, kas dažiem citiem braucējiem jau ir nodzisis.

Jāpiebilst, ka Hamiltona aprēķinos ieviesusies neliela kļūda, jo Mihaels Šūmahers savu karjeru “Ferrari” noslēdza 37 gadu vecumā. Vācietis gan vēlāk atgriezās čempionātā ar “Mercedes” un startēja līdz 44 gadu vecumam.

Man ir dota šāda izdevība. Es no tās pavisam viegli varētu atteikties, bet nevēlos izšķērdēt izdevību augt un attīstīties. Man ir jāturpina, cik vien ilgi varu, kamēr es to izbaudu.