Diametrāli pretēji notikumi aizvadītajā nedēļā Detroitā risinājās divās IndyCar sacīkstēs. Pirmajā uzvaru izcīnīja Džozefs Ņūgārdens, kamēr Skots Diksons izstājās, kamēr otrajā braucienā abi bija pretējās lomās – Diksons triumfēja, bet Ņūgārdena cīņa noslēdzās priekšlaicīgi.

Sestdienas sacīkšu norisi ievērojami apgrūtināja laikapstākļi. Saīsinātais brauciens tika uzsākts slapjā trasē. Aleksandrs Rosi diktēja tempu brauciena vadībā, kamēr Skots Diksons un Džozefs Ņūgārdens viņam sekoja. Drīz vien kļuva skaidrs, ka uzvaru gūs tas braucējs, kurš pareizā laikā uzmontēs sausā laika riepas.

No līderiem to visagrāk paveica Džozefs Ņūgārdens. Drīz vien sekoja drošības mašīnas fāze un amerikānis tika garām Aleksam Rosi un Skotam Diksonam, kura sacīkstes noslēdzās barjerās. Iespējams, par uzvaru varētu pacīnīties arī Vils Pauers, tomēr nekārtīgi pieskrūvēts ritenis boksos pielika punktu viņa cerībām.

“F1LV

Ņūgārdena un Rosi otrais duelis svētdien noslēdzās priekšlaicīgi. Abi ieņēma pirmo starta, tomēr 33. aplī pēc īsas, bet aizraujošas cīņas Rosi, Ņūgārdens un Džeimss Hinčklifs vienlaicīgi sabojāja savu mašīnu. Čempionāta līderim Ņūgārdenam pat nācās izstāties.

Tas gan nebija vienīgais kontakts, jo sacīkšu pirmajā pusē iespaidīgu avāriju piedzīvoja Sebastians Burdē, gandrīz paceļoties gaisā pēc kontakta ar Spenseru Pigotu. Skaidrs, ka cīņa par uzvaru bija jāuzņemas citiem braucējiem. Skots Diksons lieliski revanšējās ar finišu pirmajā vietā. Par viņa tuvāko sekotāju kļuva debitants Markuss Ēriksons, kuru pēdējos gados bijām pieraduši redzēt Formulā 1.

Uz labu rezultātu pretendēja arī otrs zviedru debitants Fēlikss Rozenkvists, taču pēdējos apļos kļūdas rezultātā sabojāta mašīna lika Rozenkvistam piedzīvot pamatīgu avāriju.

2019. gada sezona ir gandrīz pusē, jo veiktas 8 no 17 sacīkstēm. Jau šonedēļ Teksasas ovālā gaidāms nākamais posms.

Neraugoties uz neveiksmi svētdien, Ņūgārdens saglabā vadību čempionāta kopvērtējumā ar 316 punktiem. Aleksandrs Rosi beigās tomēr prata atgūties līdz piektajai vietai un ievērojami palielināt savu punktu kolekciju līdz 301. Indy 500 uzvarētājs padženo ir trešais ar 291 punktu, bet svētdienas uzvarētājam Diksonam ar 264 punktiem šobrīd nākas samierināties ar ceturto vietu kopvērtējumā.

IndyCar Detroitas posma 1. sacīkstes rezultāti

Grafiks: IndyCar

IndyCar Detroitas posma 2. sacīkstes rezultāti

Grafiks: IndyCar