Šajā nedēļas nogalē Formula 1 čempionāts pārcēlies no Eiropas uz Ziemeļameriku. Monreālas trase gadu gaitā kļuvusi par vienu no braucēju un skatītāju iecienītākajiem pieturas punktiem, turklāt plašās apdzīšanas iespējas regulāri nodrošina aizraujošas sacīkstes.

Šī būs īpaša jubilejas sacīkste, jo F1 posms Kanādā notiks 50. reizi, turklāt 40. reizi tieši Monreālas trasē, kas atrodas uz nelielas salas. Ierobežotās vietas dēļ drošības joslas ir ļoti maz un katra kļūda var maksāt ļoti dārgi. Vispazīstamākā trases daļa ir pēdējā līkumā esošā čempionu siena, tomēr gadu gaitā braucēji savas formulas regulāri apskādējuši arī 4. un 9. pagrieziena izejās.

Pirmais aplis allaž šeit ir aizraujošs, jo asam kreisajam pagriezienam seko lēzenāks labais, ļaujot braucējiem izvēlēties atšķirīgas trajektorijas, kas nodrošina aizraujošas cīņas. Kopumā trasē izvietotas 3 DRS zonas, kurām vajadzētu palīdzēt jau tā šai trasē samērā vieglo apdzīšanu padarīt vēl iespējamāku. Ja neskaita līkumoto pirmo sektoru pārējā trase ir ļoti ātra un mēdz pārbaudīt arī bremžu izturību un pārkarsēt priekšējās riepas. Kļūdas regulējumos var maksāt vēl dārgāk kā citās trasēs.

Grafiks: Pirelli
“F1LV

Pēc sešām uzvarām, no kurām piecas pat bijušas dubultuzvaras, būtu muļķīgi neuzskatīt “Mercedes” par galvenajiem favorītiem uz uzvaru, it īpaši ņemot vērā, ka uz šo posmu viņu dzinējiem tiks atvesti uzlabojumi. Komandas vadītājs Toto Volfs gan norāda, ka ātrās un garās taisnes būs lieliski piemērotas “Ferrari” jaudīgajiem dzinējiem, tomēr līdzīgi lozungi izskanēja arī pirms sacīkstēm Ķīnā un Azerbaidžānā, kur sarkanās mašīnas bija bezspēcīgas un vairāk cīnījās ar “Red Bull”.

Pēdējos četrus gadus pole position ieguvējs uzvarējis Kanādā, tomēr tas vēl neko neliecina, jo kopš 2004. gada Šūmaheram, Raikonenam, Rikjardo un Batonam izdevies uzvarēt arī startējot ārpus Top 5.

“Mercedes” komandas braucēju gadījumā ievērojamas priekšrocības būs tam, kurš pirmo līkumu sēriju izbrauks priekšā otrai sudraboti krāsotajai mašīnai. Hamiltonam Kanādā 6 reizes izdevies izcīnīt pole position, tomēr sezonas ietvaros viņš zaudē Botasam ar 2:3 (vienu pole position izcīnīja “Ferrari”).

Vismaz šobrīd izskatās, ka “Ferrari” un “Mercedes” dzinēji ir jaudīgāki par “Renault” un “Honda” ražojumiem. “McLaren” un “Toro Rosso” izmantoja savas izdevības Monako, tomēr to atkārtot Kanādā būs ievērojami grūtāk. Kamēr “Renault” uzlabojumu pakotne gaida Francijā, starp favorītiem uz punktiem šoreiz jāuzskata “Haas” un “Racing Point”.

“Racing Point” sastāvā startē arī vienīgais F1 čempionātā braucošais kanādietis Lenss Strols.Lai gan Austrālijā un Azerbaidžānā gūti punkti, izkrišana jau pirmajā kvalifikācijas kārtā kļuvusi par standartu. Savu skatītāju priekšā Strolam klājies mainīgi – pirms diviem gadiem gūti punkti, bet pērn sacīkstes noslēdzās jau 1. aplī pēc iespaidīgas avārijas ar Brendonu Hārtliju, kurā Strols nebija vainīgs.

Viņa bijušās komandas “Williams” sastāvā treniņbraucienos piedalīsies cits kanādietis Nikolā Latifi, kurš atrodas F2 kopvērtējuma vadībā. Latifi nāk no ļoti bagātas ģimenes un jau kādu laiku tiek baumots, ka viņš varētu nomainīt Robertu Kubicu jau šosezon. Tieši Monreāla ir vieta, kur 2007. gadā Kubica piedzīvoja šaušalīgu avāriju, kas vēlāk ļāva “BMW” komandā debitēt Sebastianam Fetelam, bet gadu vēlāk pēc Hamiltona un Raikonena sadursmes boksos Kubica šeit izcīnīja savu vienīgo uzvaru.

Nedēļas nogalē lietus nav gaidāms. Temperatūra sasniegs līdz +30 grādiem un skatītājus gaida silta un vasarīga nedēļas nogale. Mākoņi tikai īslaicīgi aizsegs saules starus.

Kanādas Grand Prix Latvijas teritorijā šogad legāli ir vērojams vienīgi “RTL” kanālā vācu valodā, taču pirmdien “Best4Sport TV” būs pieejams sacensību apskats latviešu valodā.

TRĪS PIETURAS PUNKTI:

  • Vai ātrās taisnes ļaus “Ferrari” pārtraukt “Mercedes” uzvaru gājienu?
  • Vai šī būs nedēļa, kad pārtrūks Gazlī, Hulkenberga, Raikonena, un Strola neveiksmju sērija?
  • Kuru braucēju ‘Čempionu siena’ iesvētīs šogad?

SACENSĪBU PROGRAMMA

Piektdiena, 7. jūnijs

17:00 Pirmie treniņbraucieni
21:00 Otrie treniņbraucieni

Sestdiena, 8. jūnijs

18:00 Trešie treniņbraucieni
21:00 Kvalifikācija

Svētdiena, 9. jūnijs

21:10 Kanādas Grand Prix starts