Īsi pirms latvieši pievērsīsies vasaras saulgriežu atzīmēšanai, Pola Rikāra trasē, Francijā, tiks aizvadīts Formula 1 sezonas astotais posms. Diez vai pat lielākie “Mercedes” atbalstītāji varēja iedomāties, ka uzvaras kauss visos pirmajos septiņos posmos tiks ‘sudrabotajiem’, tomēr tieši tas ir noticis un pēdējo sezonu sekmīgākā komanda savu favorītu statusu centīsies apliecināt arī šonedēļ.

Pola Rikāra trase senākā vēsturē diezgan bieži tika izmantota testiem, kas, līdzīgi kā Barselonā, liecina par tās daudzveidību. Pirmais sektors satur divas taisnes, kas savītas starp vairākiem lēniem pagriezieniem. Otrajā sektorā atrodas leģendārā ‘Mistral’ taisne, kas gan F1 vajadzībām ir sadalīta divās īsākās ar ‘S’ veida pagriezienu pa vidu. Tieši pirms tā atrodas labākā apdzīšanas vieta trasē. Apļa izskaņā atrodami vairāki ātri pagriezieni, kas pārbauda mašīnas aerodinamiku un balansu.

Lai atrastu ideālos regulējumus, inženieriem nāksies veikt kompromisus, kas nereti noved pie situācijas, kad dažādos sektoros spēku samēri ievērojami atšķiras. Papildus tam, komandām būs daudz nezināmā, jo F1 šeit atgriezās tikai pērn, ierobežojot komandu iespējas izzināt katru smalkāko niansi. Līdz ar atgriešanos kalendārā tika uzliets jauns asfalts, kas lieliski absorbē saules siltumu, kā arī liedz “Pirelli” riepām nodilt tik strauji kā citās trasēs. Paredzams, ka sportisti boksos dosies tikai vienreiz.

Grafiks: Pirelli

“Ferrari” sezonas pirmajos posmos pierādījuši, ka viņu labākās izredzes uz uzvaru ir meklējamas izteikti ātrās trasēs ar lēniem pagriezieniem, nevis lēnajās un šaurajās pilsētu trasēs. Vidējie ātrumi Francijā ir samērā lieli, tomēr diez vai ar to vien pietiks, lai pieveiktu “Mercedes”.

Turklāt tieši Hamiltons atrodas psiholoģiski labākā pozīcijā – izmantojis Fetela kļūdas rezultātā piešķirto sodu, “Mercedes” braucējs ieguva Kanādas GP uzvarētāja trofeju, bet pērn Francijā izcīnīja pārliecinošu uzvaru pēc Valteri Botasa un Sebastiana Fetela sadursmes pirmajā pagriezienā. Hamiltons veicis pirmo izrāvienu cīņā par titulu un allaž pratis minimizēt problēmas un to izraisītās sekas. Laimīgs Hamiltons ir ātrs Hamiltons, kamēr Fetela spējas spriedzes apstākļos pēdējā gada laikā nav apliecinātas no spožākās puses.

Runājot par “Red Bull” iespējamo iejaukšanos, faktiski jāmin tikai Verstapena vārds, jo pielāgošanās lielajam ‘sarkanajam bullim’ Pjēram Gazlī nav bijusi veiksmīga. Apņēmības jaunajam talantam gan netrūkst – šis būs Gazlī mājas posms, turklāt pērn viņš izstājās jau pirmajā aplī.

Pēc izturības problēmām sezonas pirmajos posmos, “Renault” ir tikuši galā ar savām problēmām un divās franciski runājošās teritorijās – Monako un Kanādā – prata apliecināt to, ko no viņiem visi gaidīja jau kādu laiku – ‘labākās no pārējām’ komandas godu. Hulkenbergs un Rikjardo savās prognozēs pirms komandas mājas posma ir piesardzīgi, tomēr lielāks budžets par tiešajiem konkurentiem parasti visspilgtāk izpaužas sezonas gaitā, kad nepieciešams veikt uzlabojumus.

Kas vienam ir panākums, citam ir neveiksme un šobrīd izskatās, ka visstraujāk uz leju gājusi “Alfa Romeo”, kas pēc spoža sezonas sākuma nav spējusi nodrošināt Kimi Raikonenu ar tehniku un iespējām pacīnīties par punktiem pēdējos posmos. Tā kā Pola Rikāra trasē apdzīšanas iespējas ir ļoti labas, tad cīņa starp “McLaren”, “Toro Rosso”, “Haas” un “Racing Point” par pēdējiem pieejamiem punktiem solās būt īpaši aizraujoša, tomēr motorsportā secinājumus nedrīkst izdarīt priekšlaicīgi un var gadīties, ka rezultātu tabula liecinās par ko pilnīgi citu.

Vasarīgs vējelis, pāris nevainīgi mākonīši, plati smaidoša saule un tipisks Francijas vasaras klimats priecēs klātienē sacīkstes baudošos skatītājus, tādēļ “Pirelli” lietus laikam paredzētās riepas, visticamāk, nāksies atstāt garāžas tālākajā stūrī, jo francūži teicienu ‘līst kā pa Jāņiem’ nezin.

Francijas Grand Prix Latvijas teritorijā šogad legāli ir vērojams vienīgi “RTL” kanālā vācu valodā, taču jaunnedēļ “Best4Sport TV” būs pieejams sacensību apskats latviešu valodā.

TRĪS PIETURAS PUNKTI:

  • Vai Botass un Leklerks spēs parādīt tādu sniegumu, kādu redzējām sezonas pirmajos posmos un iejaukties Hamiltona – Fetela cīņā?
  • Vai “Renault” arī mājas posmā būs ceturtā ātrākā komanda?
  • Cik ilgi būs jāgaida līdz Raikonena nākamajiem punktiem?

SACENSĪBU PROGRAMMA

Piektdiena, 21. jūnijs

12:00 Pirmie treniņbraucieni
16:00 Otrie treniņbraucieni

Sestdiena, 22. jūnijs

13:00 Trešie treniņbraucieni
16:00 Kvalifikācija

Svētdiena, 23. jūnijs

16:10 Francijas Grand Prix starts